Poprzedni Następny

Bo lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli rzecz o cyberbezpieczeństwie

Wydawałoby się, że nikogo nie trzeba przekonywać do tego by dbał o zdrowie. A co z dbaniem o cyberbezpieczeństwo? Profilaktyka przynosi ogromne korzyści nie tylko w kwestii zdrowia. Warto na nią postawić również w kwestii dbania o bezpieczeństwo w sieci.

EXATEL od dawna edukuje swoich partnerów i klientów z podstaw cyberhigieny. Ten tydzień był wyjątków intensywny. W środę zakończyliśmy dwudniowe szkolenie w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni. Podczas nich Paweł Deyk opowiadał o cyberzagrożeniach, metodach ataków i obrony oraz o dobrych praktykach.

Natomiast wczoraj w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, odbyło się kolejne szkolenie z podstaw cyberbezpieczeństwa. Do udziału zgłosiło się 51 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (gminy i miasta), organizacji pożytku publicznego i biur poselskich z Podkarpacia. W jego trakcie wiceprezes EXATEL Rafał Magryś przybliżył zgromadzonym zakres działalności EXATEL. Z kolei Piotr Mierzwiński pokazał, jakie zagrożenia płyną ze strony cyberprzestępców, jakimi narzędziami dysponują i gdzie są źródła zagrożeń. A co kluczowe –  co każdy z nas, może zrobić, by w jak najlepszy sposób chronić siebie, swoją organizację oraz skąd można czerpać bezpłatną wiedzę.

Podczas szkolenia nie zabrakło dużej ilości praktycznej wiedzy (m.in. o phishingu i tym jak chronić się przed wyciekiem danych w firmie i poza nią). Czyli informacji, którą uczestnicy prowadzonych przez EXATEL spotkań cenią sobie najbardziej.

Cyberbezpieczeństwo zaczyna się tam, gdzie zaczyna się nasza świadomość zagrożeń czyhających w sieci. Tę świadomość powinniśmy pielęgnować zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Kolejne szkolenia już wkrótce. Niech cyberbezpieczeństwo będzie z Wami!

Podobne