Poprzedni Następny

Rozmowy dotyczące cyberbezpieczeństwa regionów

Wzięliśmy udział w XXII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich. Nasi eksperci analizowali aspekty bezpieczeństwa infrastruktur regionalnych. Przedstawiliśmy ofertę narzędzi zaprojektowanych specjalnie pod kątem informatyzacji i zapewnienia cyberbezpieczeństwa podmiotom administracji lokalnej.

Szymon Ruman, dyrektor Departamentu Administracji Publicznej: Z radością przyjęliśmy zaproszenie od ZPP i możliwość prezentacji naszych usług, w szczególności usług bezpieczeństwa, na forum ZPP. Jesteśmy sprawdzonym partnerem dla samorządów powiatów, gdyż świadczymy usługi na rzecz sieci CEPiK, którą budowaliśmy i którą zarządzamy. To doświadczenie, a także własna infrastruktura w powiatach pozwoliła nam przygotować ofertę skierowaną do starostw.

Zadania lokalnych liderów

Zadania, które mają przed sobą regiony, to te same zadanie, z jakimi mierzą się duże instytucje czy korporacje. Lokalni liderzy muszą zapewnić sprawną komunikację, dostęp do zasobów internetu w sposób pewny, szybki i bezpieczny. Dostęp do sieci jest ważny dla rozwoju i zwiększania jakości życia mieszkańców.

Szymon Ruman: Wyjątkowość naszej oferty polega na zaawansowanych usługach bezpieczeństwa, bo w dzisiejszych czasach nie jest sztuką dostarczyć internet, ale sztuką jest zapewnić klientowi bezpieczeństwo. Samorządy powiatowe oraz inne jednostki samorządu są coraz bardziej zagrożone atakami w cyberprzestrzeni, a liczba takich incydentów rośnie. Cyberbezpieczeństwo to ogromne wyzwanie, z którym zmagają się wszyscy. Każdy może paść ofiarą, ale na administracji ciąży szczególna odpowiedzialność. Mieszkańcy ufają, że usługi, z których korzystają, są dla nich i ich rodzin po prostu bezpieczne. Jako firma, która ma olbrzymie doświadczenia w tym zakresie, chcemy pomóc zabezpieczyć żywotne interesy mieszkańców. Jako dostawca cyberbezpieczeństwa klasy operatorskiej, jesteśmy w stanie to zapewnić.

Na podstawie wieloletniego doświadczenia oraz analiz potrzeb sektora publicznego, przygotowaliśmy portfolio usług dopasowanych do profilu działania jednostek lokalnej administracji. Pakiet nazywa się „Bezpieczny internet dla Administracji Publicznej”. Składają się na niego cztery usługi:

  • Quality Internet — podłączenie do szerokopasmowego internetu o przepustowości 100 Mb/s,
  • Ochrona przed atakami typu DDoS,
  • Managed Firewall — zabezpieczenie sieci przed cyberatakami, zablokowane strony z nielegalną treścią;
  • MWLAN — bezprzewodowa sieć internetowa, zarządzana przez Exatel.

Zapewniamy wysoką jakość łącza, proaktywne zarządzanie bezpieczeństwem, szybką reakcję i wsparcie w usuwaniu skutków incydentów. Nasze systemy pomagają również w kontrolowaniu i filtrowaniu niebezpiecznych treści w internecie. Są też zgodne z wymogami prawa, na przykład przez rejestrację aktywności użytkowników sieci.

Warto wspomnieć, że jesteśmy w stanie ochronić instytucje przed coraz popularniejszymi atakami typu DDoS, które paraliżują pracę systemów atakowanej jednostki.

Podobne