Poprzedni Następny

CYBERSEC Forum 2020

To już kolejna edycja CyberSec, której EXATEL jest Partnerem.  Od pięciu lat podczas wielu debat dyskutowaliśmy o zagrożeniach, wyzwaniach oraz szansach związanych z rozwojem nowych technologii, ekspansją cyberprzestrzeni i cyfryzacją naszego codziennego życia. Jesienna edycja CYBERSEC Forum 2020 poświęcona jest dalszemu rozwojowi cyberbezpieczeństwa w nowej cyfrowej rzeczywistości. Stąd jej hasło – CYBERSEC Forum 2020 – Together Against Adversarial Internet.

 

Military use of 5G technology (29 września o godz. 14.35)

Celem dyskusji będzie rozważenie szans, jakie niesie za sobą wdrożenie 5G w sektorze wojskowym oraz dla służb specjalnych jako zintegrowanego elementu obronności. W panelu wezmą udział:

Moderatorem dyskusji będzie Teri Schultz – dziennikarka  freelancer Deutsche Welle, NPR

 

Geopolitics of Emerging Technologies (30 września o godz. 16.30)

W czasie CYBERSEC Forum 2020, odbędzie się także prezentacja nowego raport Instytutu Kościuszki Geopolitics of Emerging Technologies, którego EXATEL jest współautorem. Technologie cyfrowe to nowy obszar rywalizacji państw, które stają się decydującym czynnikiem w trwającej obecnie walce o światową dominację. Opanowanie sztucznej inteligencji, przetwarzania w chmurze, Big Data, 5G – będzie miało fundamentalne znaczenie dla rozwoju państw. Udział w dyskusji na temat nowego porządku cyfrowego, który kształtuje się na naszych oczach wezmą:

  • Izabela Albrycht – prezes Instytutu Kościuszki i przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa,
  • dr Przemysław Roguski – pracownik Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspert Instytutu Kościuszki,
  • Michał Jaworski – Dyrektor Strategii Technologicznej i członek Zarządu Microsoft,
  • dr hab inż Teodor Buchner, Ekspert R+D EXATEL, pracownik Politechniki Warszawskiej.

Moderatorem panelu będzie Michał Rekowski – Dyrektor ds. Partnerstw i Projektów Strategicznych w Instytucie Kościuszki.

 

Jak dołączyć do konferencji

Aby posłuchać ekspertów EXATEL wystarczy się zarejestrować na konferencję – https://www.csglobal20.eu/register/.

Serdecznie zapraszamy.

Podobne