Poprzedni Następny

EXATEL otrzymał nagrodę GCCM Recognition Award

Dnia 2 września w Berlinie odbyła się gala wręczenia nagród CC – Global Awards 2021. Podczas niej EXATEL otrzymał GCCM Recognition Award dla najlepszego krajowego dostawcy sieci.

Laureaci zostali ogłoszeni podczas gali CC – Global Awards 2021 w Berlinie, organizowanej co roku przez Carrier Community. Nasza firma została nagrodzona Recognition Award w kategorii „Best National Network Provider”. W imieniu EXATEL nagrodę odebrał Damian Matyszewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Operatorskiej.

Czym jest nagroda CC Global Awards?

Nagrody CC Global Awards, przyznawane są hurtowym operatorom telekomunikacyjnym z całego świata, za ich innowacyjność i szczególne osiągnięcia. Zarówno zwycięzcy jak i nominowani do nagród, wyłaniani są przez niezależnych analityków i ekspertów branżowych.

Czym jest Carrier Community?

Carrier Community jest organizacją zrzeszającą telekomy z całego świata i branżową platformą sieciową dla hurtowych dostawców usług telekomunikacyjnych. Przez 13 lat działalności, Carrier Community zdążyła zgromadzić 8 tysięcy członków reprezentujących 2300 operatorów z ponad 120 krajów. Organizacja zapewnia swoim członkom miejsce spotkań, podczas których mogą dzielić się pomysłami i kontaktami, jak również wymieniać się wiedzą biznesową.

***

O EXATEL

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług teleinformatycznych (ICT), cyberbezpieczeństwa oraz łączności satelitarnej. Zbudował i zarządza jedną z największych sieci światłowodowych w Polsce, liczącą ponad 21 700 km. Tworzy rozwiązania dla biznesu, innych operatorów oraz sektora publicznego. Dostarcza transmisję danych we wszystkich polskich bankach komercyjnych i 99 spółkach sektora energetycznego. Zaprojektował i zbudował sieć OST do łączności administracji rządowej. Zarządza połączeniami z 317 operatorami krajowymi i 127 zagranicznymi. Jest obecny w międzynarodowych punktach wymiany ruchu w Londynie, Frankfurcie, Amsterdamie, Moskwie, Kijowie, Pradze i Paryżu. Świadczy usługi łączności satelitarnej w oparciu o własny teleport zlokalizowany na terytorium Polski. W ramach projektów badawczo-rozwojowych tworzy autorskie rozwiązania teleinformatyczne i cyberbezpieczeństwa, takie jak polski antyDDoS TAMA, SDNbox czy SDNcore. Jest pomysłodawcą 3 strategicznych projektów o znaczeniu międzynarodowym. Pierwszym jest #Polskie5G – jeden hurtowy operator ogólnopolskiej bezprzewodowej sieci łączności mobilnej w standardzie 5G w paśmie 700MHz. Kolejnym projektem jest budowa światłowodu podmorskiego łączącego Polskę i USA. Trzecim zaś to polski Satelitarny System Obrazowania Ziemi. Od 2017 roku należy w pełni do Skarbu Państwa, jest nadzorowany przez Ministra Aktywów Państwowych.

Podobne