Poprzedni Następny

Infrastruktura krytyczna – pokazujemy, jak ją chronić

Wobec cyberprzestępczości nie możemy i nie musimy być bezradni. Wiedza i odpowiednie rozwiązania technologiczne pozwalają skutecznie chronić przed zagrożeniami, wykrywać ataki i ścigać sprawców. Naturalnie wymaga to sporych zasobów kompetencji, z czego Policja doskonale zdaje sobie sprawę. Dlatego powstała inicjatywa Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa.

Kto organizuje wydarzenie

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie we współpracy m.in. z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych SA oraz Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi SA organizuje kurs, w którym nasi eksperci będą dzielić się wiedzą i uczyć, jak w praktyce dbać o cyberbezpieczeństwo.

Dla kogo

Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa jest przeznaczona przede wszystkim dla operatorów infrastruktury krytycznej. Na nich spoczywa szczególna odpowiedzialność, ponieważ chronią oni podstawowe aspekty życia Polaków. Od energii, przez komunikację, do ochrony zdrowia. Te wrażliwe na cyberterroryzm i przestępczość aspekty życia społecznego muszą być bronione z największą starannością.

Exatel też tam będzie

Naszą firmę reprezentować będzie dyrektor Biura Zarządzania Usługami Bezpieczeństwa Jakub Syta. Ma do przekazania czystą praktykę wyniesioną z codziennej pracy nad cyberochroną dużych organizacji i ważnych sektorów gospodarki. Konkretne przykłady zagrożeń i rozwiązań będą pokazywane na warsztatach i podczas dyskusji.

– Bardzo się cieszę, że wiedza, która na co dzień gromadzimy, może mieć „drugie życie” jako materiał dydaktyczny rozpowszechniany przez Policję tak istotnym podmiotom jak operatorzy Infrastruktury Krytycznej. Nie chcemy powielać deklaracji, strategii – naszym celem jest skuteczne działanie i wiedzą w tym zakresie będziemy się dzielić. Mam wrażenie, że uczestnikom kursu też bardziej zależy na działających rozwiązaniach, a nie teorii. Wiedza jest w cyberbezpieczeństwie najważniejszą bronią. W tym aspekcie jesteśmy przygotowani do działania – mamy kadry, narzędzia i sprawdzone procedury postępowania – powiedział Jakub Syta.

 

Letnia Szkołą Bezpieczeństwa będzie trwać od 10 do 14 lipca.

 

Podobne