Poprzedni Następny

Praktykanci na pokładzie

Ponad 100 kandydatów, kilkuetapowa rekrutacja, aż w końcu wybór najlepszych. Wczoraj w nasze szeregi dołączyli praktykanci z warszawskich uczelni technicznych, takich jak Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna czy Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.

Jeden z dziesięciu

Na początku czerwca pisaliśmy o starcie programu praktyk studenckich w Exatelu. Dziś na pokładzie powitaliśmy ośmiu studentów kierunków technicznych, którzy przez całe wakacje będą rozwijać swoje umiejętności w Biurze Zarządzania Usługami Bezpieczeństwa, Biurze IT i Biurze Architektury i Planowania Sieci. Już za kilka dni dołączy do nich trzech kolejnych. Wybór nie był prosty – na każde miejsce kandydowało około 10 studentów.

Cyberbezpieczeństwo na topie

Praktykanci , oprócz weryfikacji CV, przeszli rozmowę z naszym działem HR, rozmowę z przyszłym przełożonym, a niektórzy zostali poproszeni o wykonanie zadania praktycznego. Wszyscy podkreślali, że przede wszystkim zainteresowała ich tematyka, w której się specjalizujemy – cyberbezpieczeństwo. Choć ogłoszeń dla studentów uczelni technicznych jest bardzo dużo, to jednak niewiele z nich dotyczy tego obszaru tematycznego. Dodatkowo, jako atut wymieniali to, że od początku wiedzieli, nad jakimi projektami będą pracować – konkretne wytyczne podaliśmy w naszym ogłoszeniu. Wiedzieli więc, że zajmą się tematyką, która ich realnie interesuje.

To jeszcze nie koniec

To pierwsza tego typu akcja w naszej firmie. Do tej pory ogłoszenia umieszczaliśmy tylko w serwisach zajmujących się rekrutacją pracowników. Dobra współpraca z uczelniami i żywy odbiór środowiska uczelnianego prawdopodobnie zaowocują w przyszłości kolejnymi programami praktyk studenckich.

 

Podobne