Poprzedni Następny

Cloud Connect – hybrydowe środowisko chmurowe dla Blue Media

Blue Media – polski lider płatności online – w kwestii bezpieczeństwa nie chodzi na skróty. I tu przecinają się jego drogi z EXATEL.

 

Klienci oczekują od nas niezawodności, bezpieczeństwa i szybkości w działaniu. Tego samego wymagamy od naszych partnerów. Bo gdy stawką jest zaufanie do Blue Media, nie ma taryfy ulgowej. 

Przemysław Ciesielski – Head of ICT Department / Blue Media S.A.

 

Wyzwanie

Przedsiębiorstwa coraz częściej posiadają kluczowe aplikacje i dane w chmurze publicznej. Dla firmy, która dostarcza usługi płatnicze i finansowe, stabilna infrastruktura, szybkość transmisji i niskie opóźnienia to dziś za mało. Potrzebne jest jeszcze bezpieczeństwo przetwarzanych danych już na etapie łącza. Pełna kontrola nad sesjami BGP/IP czy wręcz komunikacja odizolowana od reszty Internetu.

Rozwiązanie

Naszemu partnerowi zależało na stworzeniu bezpiecznego hybrydowego środowiska chmurowego i połączeniu z dostawcą Amazon. Ważna była także duża przepustowość łącza (1Gb/s). Zaproponowaliśmy rozwiązanie Cloud Connect. To usługa realizowana poprzez zestawienie wirtualnego połączenia (Virtual Circuit – VC) między punktem styku po stronie infrastruktury Partnera, a dostawcą usług w chmurze – w tym wypadku Amazon Web Services (AWS).

Z punktu widzenia transmisji danych rozwiązanie to jest w całości zarządzane przez EXATEL, ale to Blue Media bezpośrednio ustala szczegóły konta użytkownika w Amazon Web Services.

Korzyści

Dzięki współpracy Blue Media posiada wysoką przepustowość połączeń i stabilną szybkość transmisji. Ponad to zapewniliśmy bezpieczeństwo przetwarzania danych z gwarantowaną jakością (potwierdzoną zapisami SLA). To wszystko przy zachowaniu rozsądnych kosztów miesięcznych całej usługi. 

Poprzedni Następny