Warsztaty z Flowmon

Cały dzień praktyki. 100% wiedzy. Certyfikat EXATEL/Flowmon. Zero kosztów

Ruch w sieci bez tajemnic

 

Każdy ekspert od cyberbezpieczeństwa staje przed podobnymi wyzwaniami: jakie informacje związane z działalnością w sieci podejrzanego hosta możemy uzyskać? Jak zdefiniować wektory ataków i nadać im różne priorytety?

 

Każda organizacja jest trochę inna, więc najlepsze nawet narzędzia trzeba dostosować do konkretnych wymagań. Na całodniowych warsztatach nauczymy się, jak tworzyć własne definicje anomalii, żeby chronić naszą sieć skutecznie.

 

Ponadto nauczymy się, jak weryfikować komunikację HTTPS – co możemy uzyskać zarówno w zakresie wykrywania podejrzanej komunikacji jak i audytu własnych usług.
Poznamy proces ustawianie własnych widoków tematycznych (HTTPS, DNS serwery kluczowe) – zarówno informacji szczegółowych o komunikacji jak i wykrytych anomalii z nimi związanych.
Warsztaty przygotowują administratorów do dostosowania systemu Flowmon pod własne potrzeby na przykładzie zagadnień związanych z analizą bezpieczeństwa. 

 

Na uczestników czekają przygotowane zagadnienia opisane krok po kroku, jak i zadania do samodzielnego wykonania. Wykonując zadania, będziemy pracować na informacjach o komunikacji w ruchu sieciowym (Netflow i kopia ruchu ze SPAN portu), w związku z tym jest to spotkanie polecane nie tylko pracownikom działów bezpieczeństwa, ale również działów sieciowych.
.

Agenda

 

9.00 Poranna kawa i rejestracja Uczestników
9.15 Jak działa zespół SOC i jakich używa narzędzi?
9.45  Wstęp do technologii NetFlow
10.15 Elementy architektury Flowmon
10.45 Analiza ruchu i tworzenie filtrów
11.15 Przerwa kawowa
11.30 Tworzenie własnych profili
12.00  Analiza danych z sondy – wzbogacony NetFlow czyli co można wycisnąć z IPFIX?
12.30 Analiza NetFlow i tworzenie własnych statystyk
13.00 Lunch
14.00 Automatyzacja wykrywania anomalii sieciowych – Anomaly Detection System
15.00 Analiza wybranych anomalii
16.00 Rozdanie certyfikatów; Q&A
16.15 Zakończenie warsztatów

Miejsce: EXATEL, ul. Perkuna 47, Warszawa

Data: 30.07.2019

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

Z racji charakteru warsztatów uprzejmie prosimy o zabranie swojego laptopa. Nie jest wymagane żadne specjalne oprogramowanie – będziemy korzystać jedynie z przeglądarki (najlepiej Firefox). Konieczna będzie możliwość podłączenia się do sieci lokalnej (uwaga dla komputerów z VPN-ami firmowymi).

Przepraszamy, rejestracja zakończona. Niestety, liczba wolnych miejsc w tej edycji warsztatów już się skończyła. 

Nic jednak straconego! Niebawem zorganizujemy kolejne warsztaty, warto zatem śledzić nasze konta na Twitterze i LinkedIn, gdzie będziemy informować o terminach.