Webinarium:

Poznaj

MITRE ATT&CK™ to globalnie dostępna baza wiedzy o taktyce i technikach przeciwnika oparta na obserwacjach w świecie rzeczywistym. Baza wiedzy ATT&CK jest wykorzystywana jako podstawa do rozwoju konkretnych modeli zagrożeń i metodologii w sektorze prywatnym, publicznym oraz w całej branży związanej z cyberbezpieczeństwem. ATT&CK jest otwarta i dostępna dla każdego.

Jest to jeden z najciekawszych istniejących projektów cyberbezpieczeństwa. Składa się m.in z olbrzymiej bazy danych opisującej wszystkie znane zachowania, narzędzia i strategie używane przez hakerów. Od konstrukcji złośliwego oprogramowania, przez znane strategie ataków APT, do cyklu życia różnego rodzaju zautomatyzowanych ataków na infrastrukturę. Czysta praktyka.

Kiedy: 16.05.2019, godzina 11:00

 

Podczas webinarium wyjaśnimy, w jaki sposób możemy wykorzystać strukturę MITRE ATT&CK do codziennej pracy w cyberbezpieczeństwie. Użyjemy omawiane narzędzie do sprawdzenia podatności naszej sieci, do ochrony przed atakiem oraz do budowy systemu wykrywania zagrożeń.

 

W ramach webinarium dowiesz się:

–  czym jest framework MITRE ATT&CK,

–  czym są taktyki i techniki stosowane przez atakujących

–  jak zastosować ATT&CK w codziennym życiu bezpiecznika

 

 

 

“Mitre Att@ck staje się jednym z podstawowych narzędzi w arsenale ekspertów cyberbezpieczeństwa. Zespół EXATEL SOC i wiele innych teamów cyber oszczędza wiele czasu i energii, korzystając z wiedzy zgromadzonej w bazie Mitre Att&ck. Serdecznie zapraszam na webinarium, na którym pokażę, jak to działa w praktyce. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam również na naszą konferencję EXATEL Security Days 2019, na której będziemy o tym rozwiązaniu rozmawiać.”

Paweł Krawczyk

Kierownik ds. Usług Zaawansowanych, EXATEL

Zapisz się na webinarium za darmo za pomocą formularza: