Wiedza/webinaria

 

 

W tej sekcji można znaleźć zapisy wybranych webinariów. Ze swej natury są to filmy trwające dość długo – zazwyczaj plus-minus godzinę. To świetne źródło praktycznej wiedzy.

Życie bez WiFi? To dziś niemożliwe! Dla każdej organizacji to mobilność pracowników, którzy mogą podłączać do sieci laptopy, telefony i inne urządzenia bez kabla i dodatkowych logowań. Ale to także pakiet zaawansowanych usług dla sieci publicznej.

Zobacz webinar, w trakcie którego zaprezentowaliśmy możliwości usługi EXATEL WLAN opierając się na wybranych przypadkach wdrożeń na świecie. Pokazaliśmy również jakie korzyści otrzymuje użytkownik i administrator sieci gościnnych WiFi.

Nagranie z webinarium w trakcie którego naszym niechlubnym bohaterem jest atak DDoS. Z tego video dowiesz się jak wygląda rynek ochrony w Polsce i za granicą oraz jakie są sposoby ochrony przed atakami DDoS. Jednym z nich jest nasze rozwiązanie TAMA. Po krótkim omówieniu architektury pokazujemy jak działa atak i mitygacja na konkretnym przykładzie. Na koniec przejdziemy przez portal Klienta, dzięki któremu możesz pobierać wykresy, statystyki i różne raporty.

Minimalizuj skutki cyberataku. Poznaj narzędzia do integracji i wizualizacji kluczowych zdarzeń.

Webinar przeznaczony dla Jednostek Samorządu Terytorialnego

W jakie funkcje powinien zostać wyposażony nasz monitoring sieci, żeby poradzić sobie z obecnymi i przyszłymi wyzwaniami? Wyjaśniamy to wspólnie z ekspertami z firmy Fortinet.

Webinar przeznaczony dla Jednostek Samorządu Terytorialnego

Dowiedz się, jak zapewnić swoim pracownikom bezpieczny zdalny dostęp do zasobów jednostki, bez względu na miejsce, z którego pracują. Webinarium poprowadzimy wspólnie z naszym partnerem – firmą Palo Alto.

Webinar przeznaczony dla Jednostek Samorządu Terytorialnego

Jakie skutki może mieć atak DDoS wymierzony w Jednostki Samorządu Terytorialnego? Zobacz jak możesz zabezpieczyć się przed atakiem DDoS i co jeszcze grozi polskim urzędom.

Webinar przeznaczony dla Jednostek Samorządu Terytorialnego

Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom i wadom rozwiązań chmurowych. Webinarium poprowadzimy wspólnie z naszym partnerem – firmą Palo Alto Prisma.

Jak postępować w przypadku podejrzenia wycieku danych? O procedurach, działaniach i dostępnych narzędziach opowiedzą specjaliści od zarządzania incydentami.

Poznaj sposoby oraz narzędzia, które pozwolą ci na szybkie wykrycie anomalii. Webinar przeprowadzono w ramach ścieżki JST serii Bezpieczeństwo pracy zdalnej.

 

Wspólnie z firmą Palo Alto Networks odkryliśmy sekrety połączeń typu VPN. Omówiliśmy szereg popularnych funkcjonalności i przybliżyliśmy te nieco bardziej zaawansowane.

Kilkadziesiąt dolarów wystarczy, żeby skutecznie zakłócić działalność organizacji w dowolnej części świata. Dowiedz się, jak skutecznie można zapobiec atakom wolumetrycznym.

Poznaj działania, które może podjąć twoja organizacja, żeby długofalowo zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami przyspieszonej cyfrowej transformacji.

EXATEL Wirtualny Pulpit to usługa typu VDI (ang. Virtual Desktop Infrastructure). Dzięki niej, każdy użytkownik w czasie pracy zdalnej może poczuć się, jakby pracował przy swoim komputerze w biurze. Dzięki usłudze zachowuje dostęp do wszystkich dokumentów, aplikacji i systemów wewnętrznych. Ale może z nich korzystać z dowolnego miejsca i każdego urządzenia.
Sprawdź jak wykorzystać EXATEL Wirtualny Pulpit do szybkiego i efektywnego wdrożenia bezpiecznej pracy zdalnej.
Jak zamówić atak DDoS? Jak się przed nim obronić? Opowiemy, jakie spektakularne ataki powiodły się ostatnio, ile kosztowały i czy można było ich uniknąć. Odpowiedzi na ważne pytania i ciekawe przykłady z życia cyber znajdziemy w na darmowym webinarium z udziałem Adama Haertle z serwisu Zaufana Trzecia Strona oraz Teodora Buchnera, eksperta ds. projektów badawczo-rozwojowych w EXATEL.

Zapis wideo webinarium, podczas którego zaprezentowaliśmy wielofunkcyjną platformę do komunikacji online oraz kompleksowe rozwiązanie VPN, które pozwala na integrację biur domowych oraz umożliwia dostęp dla zdalnych pracowników. Zachęcamy do obejrzenia.

Zapis wideo webinarium, na którym odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zakresu odpowiedzialności jednostek samorządu terytorialnego za przestrzeganie zapisów Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Odpowiadali: Wioletta Woźniak-Kubuj, Paweł Deyk.
Zapis wideo webinarium, podczas którego wraz z naszym partnerem technologicznym, firmą FUDO, zaprezentowaliśmy jak działa najnowsza wersja platformy FUDO PAM. Jest to narzędzie do zarządzania dostępem uprzywilejowanym, które wspiera biznes przed cyberzagrożeniami, a dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, potrafi wykryć nawet najdrobniejsze zmiany w zachowaniu użytkownika i analizować sesje w czasie rzeczywistym.
Zapis trzeciej edycji webinarium z serii Misja Cyberbezpieczenstwo. Pokażemy, jak szybko i bezbłędne wykrywać incydenty wewnątrz sieci oraz wyprowadzać cyberprzestępców w pole za pomocą platformy Fidelis Deception. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla praktyków cyberbezpieczeństwa chroniące ważne zasoby IT, polecamy.
Budowanie bezpiecznych systemów IT dla obywateli to jedno z ważniejszych zadań administracji. W EXATEL chronimy sektor publiczny i zapewniamy cyberbezpieczeństwo krytycznych systemów od dekad. Budujemy bezpieczną cyberprzestrzeń dla państwa i obywateli. Dlatego zorganizowaliśmy webinarium poświęcone nowym technologiom bezpieczeństwa IT.
Zapis webinarium o KSC. Kluczowe informacje o Ustawie i jej reperkusjach. Od 24:30 zaczyna się sesja pytań i odpowiedzi. Więcej informacji o Ustawie na stronie https://exatel.pl/krajowy-system-cyberbezpieczenstwa-ksc-exatel/
MITRE ATT&CK™ to globalnie dostępna baza wiedzy o taktyce i technikach przeciwnika oparta na obserwacjach w świecie rzeczywistym. Baza wiedzy ATT&CK jest wykorzystywana jako podstawa do rozwoju konkretnych modeli zagrożeń i metodologii w sektorze prywatnym, publicznym oraz w całej branży związanej z cyberbezpieczeństwem. ATT&CK jest otwarta i dostępna dla każdego. Jest to jeden z najciekawszych istniejących projektów cyberbezpieczeństwa.

Zapis webinarium, które zorganizowaliśmy z naszym dobrym partnerem firmą Flowmon. Demo jednego z najlepszych narzędzi analizy ruchu w sieci.

Zapis pierwszej edycji webinarium z serii Misja Cyberbezpieczenstwo. Więcej o cyklu na stronie www.exatel.pl/misja-exatel

 

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że szyfrowanie oferuje zarówno znaczące korzyści takie jak poufność i bezpieczeństwo danych, jak również trudne do zignorowania zagrożenia związane z brakiem widoczności ruchu, ograniczoną możliwością monitoringu, administracji i zarządzania ruchem oraz siecią komputerową. Wraz z firmą Flowmon zorganizowaliśmy na techniczne webinarium przybliżające kluczowe kwestie monitorowania ruchu szyfrowanego.

Zapis technicznego webinarium, podczas którego na przykładzie jednej z organizacji sektora publicznego przybliżyliśmy projekt, w którym Aplikacja Elektronicznego Obiegu Dokumentów rzuciła wyzwanie zarówno swoim użytkownikom jak i administratorom. Pokazaliśmy, jakie korzyści daje monitorowanie aplikacji za pomocą analizy ruchu sieciowego. Webinarium poprowadzili Piotr Kałuża (Flowmon Networks) oraz Paweł Deyk (EXATEL).