Wiedza/webinaria

 

 

W tej sekcji można znaleźć zapisy wybranych webinariów. Ze swej natury są to filmy trwające dość długo – zazwyczaj plus-minus godzinę. To świetne źródło praktycznej wiedzy.

Jak zamówić atak DDoS? Jak się przed nim obronić? Opowiemy, jakie spektakularne ataki powiodły się ostatnio, ile kosztowały i czy można było ich uniknąć. Odpowiedzi na ważne pytania i ciekawe przykłady z życia cyber znajdziemy w na darmowym webinarium z udziałem Adama Haertle z serwisu Zaufana Trzecia Strona oraz Teodora Buchnera, eksperta ds. projektów badawczo-rozwojowych w EXATEL.

Zapis wideo webinarium, podczas którego zaprezentowaliśmy wielofunkcyjną platformę do komunikacji online oraz kompleksowe rozwiązanie VPN, które pozwala na integrację biur domowych oraz umożliwia dostęp dla zdalnych pracowników. Zachęcamy do obejrzenia.

Zapis wideo webinarium, na którym odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zakresu odpowiedzialności jednostek samorządu terytorialnego za przestrzeganie zapisów Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Odpowiadali: Wioletta Woźniak-Kubuj, Paweł Deyk.
Zapis wideo webinarium, podczas którego wraz z naszym partnerem technologicznym, firmą FUDO, zaprezentowaliśmy jak działa najnowsza wersja platformy FUDO PAM. Jest to narzędzie do zarządzania dostępem uprzywilejowanym, które wspiera biznes przed cyberzagrożeniami, a dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, potrafi wykryć nawet najdrobniejsze zmiany w zachowaniu użytkownika i analizować sesje w czasie rzeczywistym.
Zapis trzeciej edycji webinarium z serii Misja Cyberbezpieczenstwo. Pokażemy, jak szybko i bezbłędne wykrywać incydenty wewnątrz sieci oraz wyprowadzać cyberprzestępców w pole za pomocą platformy Fidelis Deception. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla praktyków cyberbezpieczeństwa chroniące ważne zasoby IT, polecamy.
Budowanie bezpiecznych systemów IT dla obywateli to jedno z ważniejszych zadań administracji. W EXATEL chronimy sektor publiczny i zapewniamy cyberbezpieczeństwo krytycznych systemów od dekad. Budujemy bezpieczną cyberprzestrzeń dla państwa i obywateli. Dlatego zorganizowaliśmy webinarium poświęcone nowym technologiom bezpieczeństwa IT.
Zapis webinarium o KSC. Kluczowe informacje o Ustawie i jej reperkusjach. Od 24:30 zaczyna się sesja pytań i odpowiedzi. Więcej informacji o Ustawie na stronie https://exatel.pl/krajowy-system-cyberbezpieczenstwa-ksc-exatel/
MITRE ATT&CK™ to globalnie dostępna baza wiedzy o taktyce i technikach przeciwnika oparta na obserwacjach w świecie rzeczywistym. Baza wiedzy ATT&CK jest wykorzystywana jako podstawa do rozwoju konkretnych modeli zagrożeń i metodologii w sektorze prywatnym, publicznym oraz w całej branży związanej z cyberbezpieczeństwem. ATT&CK jest otwarta i dostępna dla każdego. Jest to jeden z najciekawszych istniejących projektów cyberbezpieczeństwa.

Zapis webinarium, które zorganizowaliśmy z naszym dobrym partnerem firmą Flowmon. Demo jednego z najlepszych narzędzi analizy ruchu w sieci.

Zapis pierwszej edycji webinarium z serii Misja Cyberbezpieczenstwo. Więcej o cyklu na stronie www.exatel.pl/misja-exatel

 

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że szyfrowanie oferuje zarówno znaczące korzyści takie jak poufność i bezpieczeństwo danych, jak również trudne do zignorowania zagrożenia związane z brakiem widoczności ruchu, ograniczoną możliwością monitoringu, administracji i zarządzania ruchem oraz siecią komputerową. Wraz z firmą Flowmon zorganizowaliśmy na techniczne webinarium przybliżające kluczowe kwestie monitorowania ruchu szyfrowanego.

Zapis technicznego webinarium, podczas którego na przykładzie jednej z organizacji sektora publicznego przybliżyliśmy projekt, w którym Aplikacja Elektronicznego Obiegu Dokumentów rzuciła wyzwanie zarówno swoim użytkownikom jak i administratorom. Pokazaliśmy, jakie korzyści daje monitorowanie aplikacji za pomocą analizy ruchu sieciowego. Webinarium poprowadzili Piotr Kałuża (Flowmon Networks) oraz Paweł Deyk (EXATEL).