Cykl warsztatów
dla praktyków IT

Rozpoczynamy drugie już warsztaty hands-on z cyklu EXATEL InTech Day!

W trakcie warsztatów inżynierowie EXATEL oraz RSA zaprezentują funkcjonowanie profesjonalnych systemów SIEM na przykładzie RSA NetWitness. Warsztaty zostaną przeprowadzone w formule drużynowego konkursu CTF (Capture the Flag). Warsztat będzie prowadzony w języku polskim oraz po części w języku angielskim.

W czasie spotkania zostaną zaprezentowane możliwości systemu SIEM RSA w ujęciu praktycznym na artefaktach i śladach audytowych znajdujących się w środowisku testowym przygotowanym na potrzeby warsztatu. Co ważne, będziemy mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia inżyniera z firmy RSA, czołowego dostawcy systemów klasy SIEM.

Zalecamy, aby uczestnicy znali podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa sieci i terminologię dotyczącą najczęstszych ataków. Nie jest to jednak niezbędne – ćwiczenia warsztatowe będzie można realizować samodzielnie – pod okiem analityków i ekspertów SOC EXATEL, jak również obserwując i naśladując kolejne czynności pokazywane na dużym ekranie. Uczestnicy mają możliwość wykonywania zadań z asystą prowadzących. Dzięki temu niezależnie od zaawansowania wiedzy, każdy uczestnik skorzysta z warsztatów.

Z racji dużego zainteresowania warsztatami, mamy prośbę. Otóż prosimy, żeby z jednej firmy zapisywały się maksymalnie dwie osoby. Dajmy szansę na skorzystanie z warsztatów wielu organizacjom. Planujemy kolejne edycje, więc wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość uczestnictwa w przyszłości. 

Oprócz zapoznania ze specyfiką systemów SIEM uczestnicy będą mogli zorientować się w zakresie działań realizowanych przez pierwszą i drugą linię SOC.

Aby efektywnie skorzystać z warsztatów uczestnicy powinni mieć własne laptopy z możliwością swobodnego korzystania z internetu oraz konfigurowania dostępu do sieci WiFi. Jeśli potrzebujesz komputer – daj nam znać, zapewnimy zastępczy.

W ciągu całego dnia do Państwa dyspozycji będą przedstawiciele zespołów Presales i SOC EXATEL. 

Po szkoleniu zapraszamy na zawody strzeleckie w pobliskiej strzelnicy, a wieczorem na pyszną kolację!

Nasze warsztaty prowadzą:

Rafał Litwińczuk
Rafał Litwińczuk

Główny inżynier ds. Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa, SOC EXATEL

Maciej Grela
Maciej Grela

Główny Inżynier ds. Usług Bezpieczeństwa IT, Departament Cyberbezpieczeństwa EXATEL

 

Paweł Krawczyk
Paweł Krawczyk

Kierownik ds. Usług Zaawansowanych, Departament Cyberbezpieczeństwa, EXATEL

 

Karol Wróbel
Karol Wróbel

Kierownik Zespołu Wsparcia Sprzedaży, EXATEL

 

Sławomir Pyrek
Sławomir Pyrek

Kierownik Projektu, Zespół Wsparcia Sprzedaży, EXATEL

 

Marcin Kobyliński
Marcin Kobyliński

Kierownik Działu SOC Monitoring i SOC Reagowanie, EXATEL

 

Rejestracja zakończona!

Niedługo kolejna edycja!

Nasi partnerzy

Dzięki nim możemy organizować darmowe szkolenia!