Praktyki w EXATEL

Interesujesz się telekomunikacją, sieciami komputerowymi, programowaniem i światem IT? A może interesuje Cię zarządzanie projektami i analizy biznesowe? Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w wybranym obszarze zapoznaj się z możliwościami jakie daje EXATEL i dołącz do nas na praktyki studenckie!

Praktyki odbywają się w terminie lipiec-wrzesień 2022

 

Co oferujemy?

 • Płatne 3-miesięczne praktyki
 • 100% zdalnie lub w modelu hybrydowym
 • Sprzęt i narzędzia do pracy
 • Wsparcie mentora przez cały okres praktyk
 • Pracę w gronie pasjonatów i profesjonalistów
 • Pracę przy użyciu najnowszych technologii
 • Umowę o pracę dla najlepszych praktykantów

Ścieżki programowe

Praktyki w EXATEL to trzymiesięczny, profesjonalny program, gdzie do wyboru jest pięć kluczowych ścieżek:

Rozwój oprogramowania/ R&D

Departament Rozwiązań R&D to mały software house w dużej firmie. Jesteśmy operatorem telekomunikacyjnym i prowadzimy działania R&D w obszarze ICT tworząc własne rozwiązania, takie jak urządzenia sieciowe (SDN) oraz oprogramowanie dla cyberbezpieczeństwa (TAMA – własny anty-DDoS).

Jeśli interesujesz się programowaniem, a telekomunikacja i sieci komputerowe są w kręgu Twoich zainteresowań to zapoznaj się z informacjami na stronach projektowych i zdecyduj, który projekt jest Ci bliższy.

SDNbox

TAMA

 

Praktyki realizujemy w 3 specjalizacjach:

 • Programista JAVA
 • Programista C++/Python
 • Tester

Zarządzanie projektami

Dołączając na praktyki do Biura Zarządzania Projektami możesz wejść do świata zarządzania projektami w branży ICT, dzięki czemu poznasz różnice w prowadzeniu projektów R&D, inwestycyjnych i wewnętrznych. 

Praktyki realizujemy w 2 specjalizacjach:

 • Wsparcie Kierownika Projektu, gdzie nauczysz się jak zarządzać harmonogramem, zakresem i dostępnym kadrami, tak by osiągnąć zamierzony cel projektu. Poznasz narzędzia i techniki zarządzania pomagające w codziennej pracy Kierowników Projektów, a także zrealizujesz własne zadania, zaplanowane i rozliczone w oparciu o metodyki  SCRUM oraz Waterfall.
 • Wsparcie Analityka Biznesowego, gdzie będziesz mieć okazję zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia kompletnej analizy biznesowej. Poznasz tajniki tworzenia analizy, prowadzenia rozmów z wewnętrznymi klientami oraz planowania prac deweloperskich w IT. Zobaczysz różnice w sposobie prowadzenia analizy w ramach projektów R&D, wewnętrznych inicjatyw oraz codziennej pracy w środowisku ICT.

Utrzymanie IT

W „informatyce” dostarczamy szerokie spektrum usług dla pracowników i klientów spółki: projektujemy, wdrażamy i utrzymujemy infrastrukturę ITC i cyberbezpieczeństwa, budujemy systemy wspierające procesy biznesowe. Nasze rozwiązania wspierają każdy obszar działalności Spółki oraz krytyczne procesy biznesowe naszych klientów.

Praktykanci będą realizować zadania utrzymaniowe związane z administrowaniem systemami, serwerami czy aplikacjami IT oraz zadania związane z zapewnieniem ciągłości działania systemów IT w zależności od preferowanej specjalizacji.

Projekty kosmiczne

Dołączając na praktyki do Biura Zarządzania Projektami w ścieżce kosmicznej możesz wejść do świata projektów z branży space, dzięki czemu poznasz praktyczne aspekty uruchamiania i realizacji prac nad technologiami satelitarnymi. 

Praktyki realizujemy w 2 specjalizacjach:

 • Wsparcie Kierownika Programu Kosmicznego, gdzie nauczysz się jak inicjować projekty z branży kosmicznej. Poznasz źródła informacji na temat krajowych i międzynarodowych programów kosmicznych, nauczysz się analizować i wybierać najważniejsze informacje, będziesz uczestniczył w spotkaniach branżowych których celem będzie nawiązanie współpracy z partnerami biznesowymi i instytucjonalnymi.
 • Wsparcie Zespołu Technicznego, gdzie będziesz mieć okazję rozwinąć wiedzę i umiejętności z zakresu budowy i konfiguracji naziemnych stacji nadawczo-odbiorczych służących do komunikacji satelitarnej. Poznasz praktyczne aspekty tworzenia stacji – zarówno z punktu widzenia sprzętu jak i oprogramowania. Zobaczysz różnice pomiędzy systemami komunikacji z satelitami umieszczonymi na niskich orbitach i orbicie geostacjonarnej.

 

Więcej wiedzy?_

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat projektów prowadzonych przez EXATEL?