Ludzie EXATEL

Elżbieta  Borkowska

Elżbieta Borkowska

Dyrektor Biura HR

„Najważniejsi są ludzie. Każdy ma własną historię i niepowtarzalną wiedzę. Razem tworzymy nowoczesną telekomunikację.”

Siłą naszej organizacji są ludzie. Rozwój, kompetencje i odpowiedzialność są naszym atutem.

Dlaczego EXATEL
Od kilku lat intensywnie rozwijamy zespół i kompetencje, by tworzyć coraz bardziej wyjątkowe projekty. Kochamy to, co robimy. Wspólnie przeżywamy wzloty i upadki. Razem się rozwijamy i walczymy z codziennymi wyzwaniami. Wierzymy, że dzięki nam świat zmienia się na lepsze. To właśnie poczucie wspólnego celu jest paliwem do codziennego działania.
Jesteśmy zgranym zespołem. Wsparcie sprzedaży, księgowość, administracja, kontroling, sprzedaż, programiści, analitycy, technicy, architekci sieci, HR… Pracujemy w różnych obszarach, ale łączy nas poczucie misji. I świadomość, że każdy z nas ma realny wpływ na rozwój całej organizacji.

 

Sylwia Buźniak

Sylwia Buźniak

Starszy Partner Biznesowy HR

„HR to mój świadomy wybór. HR, jako strategiczny partner dla biznesu, pozwala współkreować firmę oraz wspiera ludzi w ich rozwoju osobistym i organizacyjnym. Łączenie roli HR Business Partnera z działaniami Employer Brandingowymi daje mi dużo satysfakcji. W EXATEL mam przyjemność realizować swoje ambicje zawodowe i współpracować z fantastycznymi ludźmi.”

Dla mnie, jako HRowca, najważniejsze są relacje z ludźmi. Budowanie efektywnych zespołów, bycie partnerem dla managementu, a nie tylko wykonawcą jego woli. Rekrutacja, wprowadzanie nowych osób do firmy, wspomaganie ich w odnalezieniu się w nowych miejscu – to coś, co daje dużą przyjemność. Rozwiązywanie problemów, trudnych sytuacji, z którymi zgłaszają się pracownicy czy menedżerowie to nieodłączny element mojej pracy. A obserwowanie efektów – szczególnie, gdy takie rozwiązania pomagają innym w ich pracy – to przyjemność.

 

Karol Wróbel

Karol Wróbel

Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa i Departamentu IT

„Cyberbezpieczeństwo to systematyczność, powtarzalność i konsekwencja. Wszystko oparte na solidnej strategii rozwoju. Interesują mnie rozwiązania o najlepszej możliwej jakości. Bez drogi na skróty, bez kompromisów.”

Choć cyberbezpieczeństwo to domena pasjonatów, obecnie jest to „być albo nie być” dla każdego.

Dlaczego EXATEL
Żeby być dobrym specjalistą od cyberbezpieczeństwa, trzeba mieć poczucie misji. Poczucie, że robi się coś istotnego. Bezpieczeństwo od 8.00 do 16.00 to nie jest bezpieczeństwo.
Nasi specjaliści cyberbezpieczeństwa należą do najlepszych na świecie. To nie jest przesada. Karol jest tego pewien, bo jego zespół ma na koncie wiele spektakularnych odkryć. I jeszcze więcej udanych operacji. Dzięki nim o Twoim biznesie nie mówi się w kontekście bezpieczeństwa i wycieków danych.
Bo cyberbezpieczeństwo lubi dyskrecję.

 

Michał Szczęsny

Michał Szczęsny

Dyrektor Biura Architektury i Planowania Sieci

„W liceum, w latach 90., przeczytałem w gazecie słynne dziś hasło: Dopiero sieć to komputer. To było jak olśnienie. Wtedy poczułem, że sieć to mój świat.”

Telekomunikacja to sieć. Od niej wszystko się zaczyna i dzięki niej wszystko działa. Sieć, którą u nas planuje zespół Michała.

Dlaczego EXATEL
Architekt to wizjoner. Kreator przestrzeni, w której się poruszasz. Jednak jest przestrzeń, w której się poruszasz, ale możesz jej nie dostrzegać. To cyberprzestrzeń. Świat kabli, bez których nie może być mowy o dostępie do Internetu czy telefonu. Sieć oplata cały świat, a jej ważną częścią jest międzynarodowa infrastruktura EXATEL.

Ale dla Michała wybudowana sieć to dopiero początek. Dziś, jest już historią. Ważne jest to, co będzie jutro. Dlatego od lat kreuje przyszłość. Technologia Software-Defined Networking (SDN), #Polskie5G, międzykontynentalny światłowód podmorski. Projekty, które Michał planuje z zespołem, mają być ambitne, ale przede wszystkim możliwe do zrealizowania. Takie, które zmienią naszą rzeczywistość.
A wszystko to, by dostarczać usługi telekomunikacyjne najwyższej jakości i aktywnie tworzyć technologie jutra.

Tomasz Dylik

Tomasz Dylik

Dyrektor Departamentu Utrzymania i Rozwoju Infrastruktury

„Skupiasz się na swoim biznesie, a nie na sieci?  To dobrze – nie musisz. Od tego masz nas.”

Masz tyle problemów na głowie, że po co Ci kolejny z siecią? W ogóle nie chcesz o tym myśleć. Sieć ma działać.

Dlaczego EXATEL
Miliony cienkich rurek połączonych w jedną całość – to właśnie cyfrowa rzeczywistość. Świat dostępny z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie i miejscu na świecie. Ekosystem, który wymaga ciągłej modernizacji i stałej opieki. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To codzienność Tomka i jego zespołu.

Ponad 100 ekspertów, 22 załogi w 16 lokalizacjach w całym kraju. Po to, by budować i utrzymywać wielką sieć światłowodową, która dociera praktycznie w każde miejsce w Polsce. Najbezpieczniejszą polską sieć. Infrastrukturę, na którą składają się rozległe sieci komputerowe (tzw. WAN), sieci bezprzewodowe i infrastruktura krytyczna Państwa. Sieci, o której nie myślisz. Bo działa niezawodnie.

Grzegorz Janikowski

Grzegorz Janikowski

Dyrektor Biura Zarządzania Siecią

„Ktoś powie, że mamy obsesję na punkcie jakości. Czemu nie? Dla nas to komplement. Ważne, że Ty masz mniej zmartwień na głowie.”

Nie chodzisz na skróty? My również. I dodatkowo jesteśmy skuteczni.

Dlaczego EXATEL
Jeśli ktoś traktuje telekomunikację serio, to rozwija własną sieć, buduje zespoły i dostarcza niezawodne usługi. Dlatego nieustannie inwestujemy w najnowsze technologie oraz najlepszych specjalistów na rynku.
Czy robimy to skutecznie? Łatwo to zmierzyć. 99,98% – to średnie SLA dla naszych usług w ostatnich 12 miesiącach. Dlatego od lat pracują z nami ci, którzy nie tolerują wpadek; najwięksi globalni operatorzy, sektor energetyki i niemal każdy bank w Polsce.

Michał Mąkosza

Michał Mąkosza

Wicedyrektor Departamentu Rozwiązań R&D

„Świat zmienia się tak raptownie, że nie da się stać w miejscu. Albo jest się w awangardzie, albo się tylko nadąża. Trzecia opcja to zostać daleko w tyle. My zawsze chcemy odważnie iść tam gdzie jeszcze nikt się nie udał.”

Badania i rozwój to trudny kawałek chleba. Ale ktoś musi to robić. Dlaczego nie miałby to być EXATEL?

Dlaczego EXATEL
Pierwsza bitwa którą się toczy jest zawsze z samym sobą. Czy warto coś ulepszać? Czy się to uda? Czy potrafię? EXATEL ma długą tradycję udowadniania, że tak. Na przekór stereotypom i ze świadomością swoich mocnych stron i ograniczeń – wszystko to używamy by iść naprzód. Nie polegamy na „bo wszyscy tak robią”. Nie wierzymy w dopasowywanie klienta do tego co my znamy. Zawsze to my dopasowujemy rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Tak było z usługami telco. Tak teraz jest z cyberbezpieczeństwem.

 

Patryk Biskupski

Patryk Biskupski

Zastępca Dyrektora Biura Zarządzania Projektami

„Mali gracze, startupy zabierają dużym instytucjom rynek, bo są bardziej pomysłowe, a nie lepiej zarządzane, czy bogatsze.”

W tworzeniu innowacji musi brać udział cała firma. Serio, cała firma. Trzeba mieć spektrum charakterów i umiejętności. Od księgowości, przez marketing, po programistów i inżynierów.

Dlaczego EXATEL
Chodzi o możliwości. Przekonać instytucje, by zaryzykowały i zainwestowały w odważne projekty? Zawsze masa pytań i wątpliwości – po co, dlaczego, czy to opłacalne. Ale po tym wszystkim najlepszy jest moment „aha”. Uświadomienie, że ten projekt to coś naprawdę ważnego. Tak jak TAMA – nasz autorski anty DDoS, który tworzymy od podstaw. Dla mnie najważniejszym składnikiem kreatywnej firmy jest zespół.

dr hab. inż. Teodor Buchner

dr hab. inż. Teodor Buchner

Ekspert ds. projektów badawczo-rozwojowych

„Za każdym pytaniem stoi hipoteza. Potem szkic pomysłu, następnie projekt, wreszcie prototyp. Po drodze 10 błędów. Ale i 20 doświadczeń, a z nich 30 nowych pomysłów. I od początku. Tak zmieniamy świat telekomunikacji.”

Nie czekamy, gdzie pójdą inni. Ruszamy pierwsi.

Dlaczego EXATEL
EXATEL jest naturalnym partnerem dla uczelni technicznej. Uczelnia potrzebuje wyzwań, poligonów badawczych i pracy dla absolwentów. Wszystko to zapewnia im EXATEL, który potrzebuje kadr: naukowców jako ekspertów a najlepszych studentów na stanowiska R&D. Inżynierowie potrzebują wdrożeń swoich pomysłów, żeby wierzyć w swoją misję. Po pierwszym wdrożeniu, w 2020 roku chyba wszyscy uwierzyli, że to działa. A wyzwania za rogiem coraz ciekawsze: od fizyki nowych materiałów i elementów (opto)elektronicznych do urządzeń, systemów i protokołów. W trosce o naszych Klientów pracujemy nad technologią, która zasili budżet państwa. A potem to co zarobiłem w przemyśle wydaję jako naukowiec i koło się zamyka.

 

Sylwester  Bąkowski

Sylwester Bąkowski

Kierownik ds. Strategicznych Inicjatyw Technologicznych

„W technologii nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko zależy od podejścia. Jeśli masz wiedzę i narzędzia – problemy stają się tylko chwilowym wyzwaniem.”

Nie mów, tylko rób. Skuteczność opiera się na działaniu.

Dlaczego EXATEL
Gdy stawiasz sobie wyzwania, mierz wysoko. Jeśli rozwijać telekomunikację, to w kosmicznym tempie. Potrzebujesz kompetencji? Ściągnij najlepszych ludzi z rynku. Potrzebujesz teleportu satelitarnego w ciągu 8 miesięcy? Zbudowanego od zera? Daj ekspertom cel, narzędzia i wsparcie organizacji. Bo cele są po to, by je realizować.
Dziś nie musimy szukać nowych wyzwań. Same się znajdują. Wystarczy rozsądnie patrzeć w przyszłość, by skutecznie wyznaczać kierunki – jak Satelitarny System Obserwacji Ziemi czy kolejne usługi dla biznesu i organizacji państwowych. A jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

 

Sławomir Pyrek

Sławomir Pyrek

Kierownik Projektu Zespół Wsparcia Sprzedaży

„Musisz spiąć w jedną sieć 2498 placówek w czasie 40 dni. Pracujesz w wielkiej firmie przemysłowej i właśnie widzisz, że głęboko w Twoich systemach siedzi haker. W dodatku jest środek świąt, a Ty nie masz z nikim umowy na cyberochronę. Musisz działać. A my wiemy jak.”

Nie robisz tego, co inni. A my nie sprzedajemy gotowców.

Dlaczego EXATEL
Cyberprzestrzeń twojej organizacji to świat, który tworzysz. W każdej jest trochę inny. Nie potrzebujesz samej technologii. Potrzebujesz rozwiązań konkretnych problemów. Dlatego my nie sprzedajemy kabli, nie sprzedajemy IT. Nie interesują nas gotowce. Wchodzimy w Twój świat i wyciągamy notatnik. Na Twoich oczach powstaje projekt.
Kiedy przechodzimy do realizacji, twórczy chaos przekuwamy w dokładny plan. Stosujemy zwinne metodyki projektowe. Nasi inżynierowie tworzą rozległe sieci komputerowe (tzw. WAN) i unikalne systemy bezpieczeństwa. Rozwiązania „szyte na miarę”. Główny Inspektorat Sanitarny, Totalizator Sportowy, Oriflame – to tylko niektóre przykłady potwierdzające kompetencje naszych ekspertów.