Dzierżawa łączy telekomunikacyjnych dla operatorów

Dzierżawa łączy telekomunikacyjnych to rozwiązanie dla wszystkich, którzy już dziś potrzebują infrastruktury umożliwiającej przesyłanie dużych wolumenów danych, a jednocześnie planują jej rozwój w przyszłości. Usługi mogą być wykorzystywane w wielu wariantach – do budowy własnej sieci teletransmisyjnej lub jako baza do tworzenia niezależnych ofert usługowych.

Oferujemy łącza punkt-punkt pomiędzy dwiema lokalizacjami, znajdującymi się w Polsce lub w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki dedykowanemu kanałowi optycznemu możemy zagwarantować wysoką przepustowość i jakość transmisji danych. Klient otrzymuje całe pasmo na wyłączność. Jednocześnie zapewniamy najwyższy poziom przezroczystości dla przenoszonych danych.

Bazą do realizacji usług jest sieć transportowa EXATEL, zbudowana w strukturze pierścieniowej w technologiach SDH/DWDM/OTN. Pozwala ona na bezpieczną transmisję dużych ilości informacji. Dzięki bezpośrednim punktom styku z wieloma operatorami telekomunikacyjnymi (krajowymi i zagranicznymi), EXATEL zapewnia tranzyt ruchu przechodzącego przez Europę Centralną i może zestawić łącza międzynarodowe do dowolnego punktu na świecie.

Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych usługi dzierżawy łączy jest Alien Lambda. Usługa umożliwia udostępnienie określonej długości fali w systemach DWDM/CWDM EXATEL. Cechą odróżniającą tę usługę od lambdy, czyli wavelength, jest to, że sygnał optyczny do systemu EXATEL jest generowany bezpośrednio z urządzeń (transponderów) będących własnością klienta. Jest to usługa dla klientów, którzy chcą wykorzystać już istniejącą infrastrukturę w celu przesyłania danych wymagających znacznych przepustowości. W zależności od zastosowanych urządzeń klienckich istnieje możliwość uzyskania przepustowości n x 10 Gb/s (na kanał).

Korzyści

 • pełna transparentność dla przenoszonych danych – możliwość implementacji wielu usług i standardów
 • niezawodność i możliwość transmisji danych z najwyższymi przepustowościami
 • najniższe opóźnienia i jitter
 • wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych
 • wsparcie techniczne inżynierów Centrum Zarządzania Siecią (NOC) 24/7/36

Dane techniczne

 • przepustowość do 100 Gb/s
 • realizacja na bazie stale rozwijanej siecii SDH/DWDM/OTN EXATEL (zasięg ogólnopolski, łącza międzynarodowe dzięki współpracy z Partnerami)
 • możliwość tranzytu danych pomiędzy Frankfurtem i Moskwą
 • interfejsy SDH, OTN, Ethernet, Fiber Channel
 • możliwość zagwarantowania fizycznego przebiegu trasy z opcjami ochrony
 • minimalne opóźnienie i utrata ramek

Dlaczego warto dzierżawić łącza od EXATEL?

Jaki jest zasięg usług dzierżawy łączy?

Na czym polega usługa Alien Lambda?

Chcę wiedzieć więcej o usługach operatorskich_

Wyślij formularz, a nasz konsultant oddzwoni w najbliższym możliwym terminie!
  Wypełnienie formularza oznacza, że znasz naszą politykę prywatności. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. Wyrażenie zgód jest niezbędne do wymiany informacji związanych z komunikacją.

  Wiadomość została wysłana

  Postaramy się odpowiedzieć
  w nabliższym możliwym terminie.