W EXATEL ruszył program letnich praktyk studenckich

4 Lipca 2022
/
News

4 lipca wystartował trzymiesięczny program praktyk studenckich w którym do wyboru było kilka ścieżek tematycznych, m.in.: rozwój oprogramowania oraz badania i rozwój (R&D), zarządzanie projektami czy też nowość – ścieżka kosmiczna.

 

Na praktyki w EXATEL aplikowało blisko 800 osób. Ostatecznie wybrano 22 praktykantów, którzy dołączają do nas nie tylko ze stołecznych uczelni. Oprócz studentów z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego czy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, w gronie praktykantów znaleźli się także studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Rzeszowskiej.

 

R&D i kosmos z największym zainteresowaniem!

Do obszaru rozwoju oprogramowania oraz R&D dołączyło w tym roku 8 osób, które wybrały jedną z trzech specjalizacji: Programista Java, Programista C++/ Python, .NET. Departament Rozwiązań R&D jest naszym małym wewnętrznym software housem. Jesteśmy operatorem telekomunikacyjnym, co jest ważnym filarem naszej działalności. Prowadzimy także działania badawczo-rozwojowe w obszarze ICT, tworząc autorskie rozwiązania, takie jak urządzenia sieciowe (SDN) oraz oprogramowanie dla cyberbezpieczeństwa (anty-DDoS TAMA).

Kolejne 6 osób dołączyło na praktyki w ścieżce kosmicznej. Praktykanci wejdą tym samym do świata projektów z branży „space”, dzięki czemu poznają praktyczne aspekty uruchamiania i realizacji prac nad technologiami satelitarnymi.

Na pokładzie EXATEL powitaliśmy także 2 osoby, które dołączyły do Departamentu Informatyki. Praktykanci będą w nim realizować zadania utrzymaniowe, związane z administrowaniem systemami, serwerami czy aplikacjami IT oraz zadania związane z zapewnieniem ciągłości działania systemów IT w zależności od preferowanej specjalizacji.

Dwóch praktykantów wesprze także prace w Biurze Audytu i Analiz, w którym będą zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu  prowadzenia kompletnej analizy biznesowej. Poznają również tajniki tworzenia analizy, prowadzenia rozmów z wewnętrznymi klientami oraz planowania prac deweloperskich w IT. Zapoznają się z różnicami w sposobie prowadzenia analizy w ramach projektów badawczo-rozwojowych, inicjatyw wewnętrznych oraz codziennej pracy w środowisku ICT.

Ostatnie 4 osoby dołączyły do Biura Zarządzania Projektami i będą wdrażane do świata zarządzania projektami w branży ICT, dzięki czemu poznają różnice w prowadzeniu projektów R&D, inwestycyjnych i wewnętrznych w dwóch specjalizacjach: Wsparcie Kierownika Projektu oraz Wsparcie Analityka Biznesowego.

 

Nauka i praca w gronie pasjonatów

Pracownicy EXATEL to pasjonaci i profesjonaliści. Od takich osób najlepiej czerpać wiedzę i na nią w ogromnej ilości mogą właśnie liczyć tegoroczni praktykanci. Na co poza tym? Oprócz wsparcia ze strony naszych mentorów, wszyscy uczestnicy będą mogli liczyć także na pracę przy użyciu najnowszych technologii. Zapewniamy także niezbędny sprzęt i narzędzia do pracy w modelu hybrydowym lub 100% zdalnie. Letnie praktyki studenckie w EXATEL są płatne, a najlepszym praktykantom zaproponujemy stałą współpracę.

Opublikowane przez: Jerzy Pielichowski