Infrastruktura Systemu Rejestrów Państwowych dla MSW

Problem

Wykonawcy zazwyczaj mają około 4 miesiące na spięcie 300 czy 400 lokalizacji. Zadanie od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych było jasne – spięcie w jedną sieć 2479 urzędów gmin i 2249 urzędów stanu cywilnego. W 18 miesięcy? Nie, w 40 dni.

Najtrudniejsza była walka z czasem. Umowę z MSW podpisaliśmy 20 listopada, a już do 31 grudnia mieliśmy wywiązać się ze wszystkich zobowiązań. 40 dni na realizację sieci w takiej skali to telekomunikacyjny ewenement.

Diagnoza

Może to zabrzmi górnolotnie, ale są projekty, które mają wpływ na funkcjonowanie całego kraju. Chcesz je realizować? Przygotuj się na odpowiedzialność. I to dużą. Dane z baz PESEL czy dowodów osobistych muszą być dostępne zawsze i natychmiast. Być w 100% bezpieczne. Od tego może zależeć, czy rannemu skutecznie udzieli się pomocy. Tu termin jest wykuty w kamieniu, nie ma wersji beta.

Rozwiązanie

Zbudowaliśmy całkowicie wydzieloną, odseparowaną od internetu sieć. Od momentu uruchomienia działa stabilnie w całej Polsce. Z SRP codziennie korzystają setki tysięcy obywateli. Bez niego nie może działać policja, służby ratunkowe, szpitale czy kontrola graniczna. Infrastruktura umożliwia wspólną pracę jednostek terytorialnych i centralnych w całkowicie bezpiecznym, zamkniętym środowisku. Dane obywateli są chronione najlepiej w naszej historii.