Pit-Radwar i ochrona przed cyberzagrożeniami

Problem

Krajowy przemysł obronny to jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa państwa. Opracowywane tam technologie wymagają szczególnego zabezpieczenia. To od nich zależy bezpieczeństwo kraju, jak i korzystających z nich żołnierzy. Dlatego największych producentów nie stać na utratę swoich tajemnic. Pit-Radwar – należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej producent elektroniki dla Sił Zbrojnych RP – wie o tym dobrze. Tworząc technologię przyszłości, musi zapewnić jej najwyższy poziom poufności.

Diagnoza

Nie ma innowacyjnych rozwiązań bez systemów teleinformatycznych. Dziś biura projektowe, systemy produkcyjne czy funkcjonowanie całej firmy opierają się na rozwiązaniach IT. Zapewnienie bezpieczeństwa całej infrastrukturze to dziś konieczność. Jednak budowa cyberbezpieczeństwa to proces. Wymaga umiejętności, wiedzy i dobrego zrozumienia specyfiki partnera. Wymaga zaufania.

Rozwiązanie

Pit-Radwar potrzebuje skutecznej ochrony przed cyberzagrożeniami. To szczególnie ważne, gdy uczestniczy się w strategicznych dla bezpieczeństwa kraju projektach, takich jak międzynarodowy program „Wisła”. Dlatego zaczęliśmy od kompleksowego audytu bezpieczeństwa obecnej infrastruktury wraz z testami penetracyjnymi systemów przetwarzających dla firmy dane. Sprawdziliśmy poziom przygotowania partnera do jednych z najostrzejszych na świecie norm i wymagań NIST (z ang. National Institute of Standards and Technology) oraz DFARS (z ang. Defense Federal Acquisition Regulation Supplement). Przygotowaliśmy raport opisujący niezbędne zmiany w polityce bezpieczeństwa, jak i samej infrastrukturze. Teraz partner dokładnie wie, jakich narzędzi realnie potrzebuje. Wspólnie przygotowujemy strategię rozwoju cyberochrony Pit-Radwar na najbliższe dwa-trzy lata.

Przemysł obronny to wymagający rynek. Wymusza na firmach nieustanny rozwój. Dzięki innowacyjności Pit-Radwar skutecznie rywalizuje o nowe kontrakty, zapewniając bezpieczeństwo Polsce i Polakom. Ale wiemy, że chronić musimy również nas samych. Dlatego współpracujemy z doświadczonymi firmami, które pomagają nam napędzić nasz biznes. Taki właśnie jest EXATEL, bo jego eksperci rozumieją nasze potrzeby.