Poprzedni Następny

SDNbox – poszukujemy zewnętrznego audytora

Projekty badawczo-rozwojowe to nie tylko tworzenie nowych produktów. To także zarządzanie projektem oraz zagwarantowanie pełnej jego rozliczalności. Szczególnie, że projekt SDNbox jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020). Dlatego poszukujemy partnera. Audytora, który wykona dla nas audyt zewnętrzny.

 

Przedmiot zapytania

Audyt zewnętrzny zgodnie z art. 34 ust. 2 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki.

 

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje związane z ogłoszonym konkursem w ramach projektu SDNbox znajdują się w zaproszeniu do składania ofert.

 

Termin składa ofert

Czas na składnie ofert upływa 8 maja 2020 roku o godzinie 12.00.

 

Czym jest SDNbox

Projekt programowalnego urządzenia sieciowego SDNbox to świetny przykład na to, jak demokratyzacja technologii przyczynia się do zwiększenia szans i możliwości rozwijających się instytucji R&D. Dzięki architekturze SDN (ang. Software Defined Networks) możemy stworzyć urządzenie, które funkcjonalnie co najmniej dorównuje urządzeniom światowych producentów, a jednocześnie pozostaje uniwersalne i wielofunkcyjne. W zależności od potrzeb możemy modyfikować funkcje urządzenia, zmieniać jego protokoły i zachowanie.

SDNbox gwarantuje transparentność działania. Dokładnie wiemy, jakie są w nim zaimplementowane funkcje, ponieważ wszystkie są opisane programowo i można je zbadać. Bardzo ważną zaletą jest rownież fakt, że mamy pełną kontrolę nad mechanizmami cyberbepzieczeństwa. Na przykład nad protokołami szyfrowania danych, co jest olbrzymią zaletą dla wszystkich służb zajmujących się bezpieczeństwem państwa. Nieco więcej o SDNbox na stronie projektu.

Podobne