TAMA skutecznie chroni Twoją organizację w internecie

Na czym polega atak DDoS?

Distributed Denial of Service oznacza odmowę dostępu do usługi. Atak przeprowadzany jest przez sieć zainfekowanych komputerów – czyli tzw. botnet – która zalewa serwer ofiary ogromną liczbą zapytań. Przez to serwer zostaje zablokowany i przestaje obsługiwać klientów.

Godzinę ataku DDoS można kupić już za około 25 USD. Ile kosztuje godzinny przestój w działaniu firmy? Ile kosztuje naprawa systemów i reputacji? Koszty mogą być astronomiczne.

O skuteczności atakującego często decyduje skala. Dlatego w przypadku ataków sieciowych jest powszechne działanie w modelu rozproszonym (ang, distributed).

Kto może zaatakować

Każdy, kto ma dostęp do internetu. Tego typu atak można zamówić jak usługę, zachowując pełną anonimowość. Już za kilkadziesiąt dolarów można skutecznie zakłócić działalność nawet największej instytucji w dowolnej części świata.

 

Dlaczego warto zainwestować w ochronę

Atak blokuje dostęp do serwera ofiary, a tym samym do świadczonych przez nią usług. Firmy nie mogą sobie na to pozwolić – szczególnie te, które zajmują się handlem, bankowością elektroniczną, czy te, które utrzymują portale typu self-service. Jeśli ich usługi miałyby choć niewielkie opóźnienia – zanotowaliby wymierne straty finansowe, utratę reputacji i zaufania klientów.

W dodatku wszyscy eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa są zgodni co do jednego – tego typu ataki będą rozwijać się w zawrotnym tempie. Ich liczba przekroczy zdolności obrony powszechnie stosowanych systemów IT. Odpowiedzią na ten problem może być usługa ochrony przed atakami DDoS EXATEL, która rozwiązuje problem ataków szybko i przede wszystkim skutecznie.

 

Jak działa ochrona przed DDoS

Specyfiką ataków DDoS jest wysycenie całości pasma dostępnego dla klienta. Dlatego wyłącznie rozwiązania klasy operatorskiej mogą przed nimi ochronić.

Zapewniamy ciągłą analizę ruchu kierowanego do sieci. Jeśli wykryjemy nietypowe zdarzenie i zakwalifikujemy je jako szkodliwe – zapewniamy natychmiastowe działanie. Po uzyskaniu akceptacji klienta, operator z Security Operations Center EXATEL uruchamia wewnątrz naszej infrastruktury mechanizmy, które przywrócą działanie usług dostępu do internetu.

Dysponujemy bezpiecznym data center i fizyczną infrastrukturą, dzięki której możemy sprawnie filtrować złośliwy ruch z sieci. Dzięki temu umożliwiamy normalne działanie atakowanego serwisu.

EXATEL TAMA, autorski anty-DDoS

EXATEL zbudował rozwiązanie zapewniające ochronę przed atakami DDoS w modelu usługowym (ang. as a service). Ochrona przed wolumetrycznymi atakami DDoS jest oparta na platformie centralnej w data center EXATEL.

Zapewniamy ochronę również przed atakami aplikacyjnymi DDoS. W takim przypadku niezbędne jest zainstalowanie platformy w lokalizacji klienta.

EXATEL w ramach ochrony przed atakami DDoS, zapewnia ciągłą analizę ruchu. Jeśli wykryjemy nietypowe zdarzenie i zakwalifikujemy je jako szkodliwe, zapewniamy działanie zgodne z SLA. Do Twojej sieci trafi oczyszczony ruch.

W poniższej tabeli pokazujemy możliwe wersje usługi TAMA. Pamiętajmy jednak, że finalną konfigurację i cenę najlepiej ustalić po indywidualnym rozpoznaniu technicznym.

Usługi STANDARD ADVANCED PREMIUM
Ochrona
na łączach EXATEL
Raport
po każdym ataku
Definiowanie
obiektów, list wykorzystywanych portów, protokołów
Definiowanie
własnych białych i czarnych list portów i protokołów
Możliwość
określenia, które z obiektów wykorzystują komunikację UDP
Możliwość
określenia, czy podczas ataku adresy źródłowe powinny zostać ograniczone do
terytorium RP
Obsługa
do pięciu zmian konfiguracji w miesiącu
Definiowanie
wielkości ruchu mierzonej w pps i bps dla IP, przekroczenie której spowoduje
uruchomienie mitygacji
SLA
Wsparcie
analityków SOC EXATEL
Definiowanie
wielkości ruchu mierzonej w pps i bps dla poszczególnych adresów IP,
przekroczenie której spowoduje detekcję alarmu na poziomie wysokim
Tworzenie
rozwiązań anty-DDoS dostosowanych do nietypowych wymagań klienta
Liczba
ochranianych stref przy liczbie obiektów
2 strefy,
do 10 obiektów
5 stref,
do 20 obiektów
5 stref,
do 20 obiektów
Cena* od 1100
PLN miesięcznie
** **
       

* Ostateczna wycena zależy od dialogu technicznego

** Skontaktuj się z nami, żeby poznać najlepszą cenę. Zależy ona od szeregu warunków

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie TAMA? Wypełnij formularz!

Biuro Obsługi Klienta

czynne 24/7/365

801 27 10 44

Zostaw nam swoje pytanie

Napisz do nas