Poprzedni Następny

Hakaton EXATEL – główna nagroda dla zespołu MMM

Na zakończonej wczoraj 3. edycji HackYeah hakaton na najlepsze oprogramowanie do kategoryzacji informacji wygrała grupa MMM. Ich projekt Uncategorized Data Exploration Tool (UDET) pokonał 6 innych finałowych rozwiązań. A jego autorzy zdobyli nagrodę w wysokości 10 000 złotych.

EXATEL – DATA CATEGORIZING SOFTWARE

Jeśli czegoś na świecie przybywa, to na pewno przybywa danych. Ich ilość rośnie w tempie zawrotnym.  Zmieniają się też metody ich analizy. Tradycyjne narzędzia niestety przestają działać, są zbyt kosztowne i mało skuteczne.

Dlatego celem zadania EXATEL było opracowanie mechanizmu opartego na uczeniu maszynowym. Takie, które zajmowałoby się sortowaniem danych na te nieistotne i na te, którym powinien przyjrzeć się człowiek. Innymi słowy – nauczenie programu oceniania treści danych.

24 godzin pracy

Do zadania przystąpiło kilkanaście drużyn, nie tylko z Polski. W czasie tylko jednej doby musieli zrozumieć dobrze zadanie, dokonać analizy danych (20GB zawierających ponad 3,5 miliona dokumentów tekstowych) oraz przygotować działające rozwiązanie. Do pomocy mieli także 3 mentorów oraz członków jury EXATEL – Piotra Dudzica, Tomasza Fortunę oraz Piotra Mierzwińskiego. I nieprzekraczalny deadline na godzinę 12.00 w niedzielę.

3 godziny pracy jury

Po godzinie obrad do finału jury EXATEL zakwalifikowało 7 projektów. Każdy zespół miał 12 minut na przedstawienie swojego rozwiązania. Musiał także udowodnić, że mechanizm działa poprawnie. Jednak poziom uczestników był tak wysoki, a rywalizacja zacięta, że obrady skończyły się dosłownie minutę przed 15 – czyli tuż przed rozpoczęciem ceremonii wręczenia nagród. Zwycięzca mógł być tylko jeden…

Hakaton EXATEL - lista finalistów

MMM zgarnęło 10 000 złotych

… i była nim drużyna MMM ze swoim rozwiązaniem Uncategorized Data Exploration Tool (UDET). Rozwiązaniem w pełni funkcjonalnym. Takim, który w locie przeszukiwał bazę i umożliwiał wyszukiwanie po kategoriach, ID dokumentu, frazach itp. Co ważne – opatrzonym prostym i czytelnym panelem użytkownika. W tym wypadku jury było zgodne, że właśnie do MMM nagroda trafić powinna. I tak też się stało za co jeszcze raz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród zespołowi MMM

Podobne