Poprzedni Następny

Infrastruktura krytyczna – dlaczego warto ją chronić

Zaczynamy serię publikacji wideo z naszej konferencji EXATEL Security Days 2018. Na początek infrastruktura krytyczna – jak ją chronić. Ataki na ważną infrastrukturę – od energetyki do automatyki przemysłowej – już dawno nie są dla ekspertów nowością. Jednak ich skala i skuteczność dramatycznie wzrosły. Jakub Syta, dyrektor departamentu cyberbezpieczeństwa w EXATEL, analizuje dotychczasowe incydenty takich ataków. Próbuje również określić ramy im przeciwdziałania. Wystąpienie byłą częścią konferencji EXATEL Security Days 2018. Ostatnie 6 minut to krótkie omówienie agendy konferencji EXATEL Security Days 2018.

O konferencji

EXATEL Security Days 2018 to już trzecia edycja konferencji poświęconej praktycznej stronie cyberbezpieczeństwa. Zasadą, której się trzymamy jest – jak najmniej teorii, jak najwięcej praktyki i działania. Ostatnie dwa lata przyniosły najszybsze w historii zmiany w sektorze cyberbezpieczeństwa. Po raz pierwszy pytania o wpływ systemów IT na codzienne życie, na stan i funkcjonowanie państwa zostały postawione w tak zdecydowany sposób.

Dyskusja o cyberbezpieczeństwie przeniosła się z konferencji, na pierwsze strony gazet. #CoDalej – takim hasłem postanowiliśmy promować tegoroczną edycję EXATEL Security Days. Jest bowiem jasne, że cyberbezpieczeństwo wkracza w nową erę. Erę, w której będzie dotyczyć wszystkich i to w zupełnie nowych kontekstach. Internet rzeczy, 5G, infrastruktura IT państwa, przemysł 4.0, konflikty hybrydowe – wielu tych zjawisk nie brano pod uwagę rok czy dwa lata temu. W co inwestować, żeby nie dać się wyprzedzić w tym „wyścigu zbrojeń”?

Podobne