Poprzedni Następny

Udane testy RAPID 5G

Po miesiącach przygotowań, dzieło zostało zakończone powodzeniem. 12 lipca zakończyliśmy ostatnią fazę rozwoju RAPID 5G.

Opracowywanie technologii RAPID 5G zakończyliśmy na testach terenowych w warszawskim centrum handlowym Blue City. Ruchomy terminal komunikował się z zamontowanymi antenami 5G, LTE, 3G, Wifi. Uzyskaliśmy wyniki, których się spodziewaliśmy – ultraszybki transfer danych z naszego Data Center w Morach oraz płynne przełączanie się terminala między różnymi nadajnikami.

Na ostatni dzień testów zaprosiliśmy grupę dziennikarzy technologicznych. Zespół pod kierownictwem Michała Szczęsnego oraz nasi goście z Uniwersytetu w Duisburgu wykonali świetną pracę, zintegrowali rozwiązania technologiczne z całego świata w sprawnie działający prototyp sieci 5G.

Był to jeden z pierwszych testów na świecie i pierwszy w Polsce. Przy okazji opracowywania nowej konkretnej technologii udowodniliśmy, że świetnie radzimy sobie w obszarze badań i rozwoju. Na równych prawach współpracujemy z największymi ośrodkami akademickimi oraz firmami. Zaczynamy zatem nowy rozdział w historii Exatela. Obok telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, R&D staje się ważnym elementem życia naszej spółki.

Podobne