Poprzedni Następny

Sprawdź, czy HP wymieni Twoją baterię

Na początku tego roku firma HP powiadomiła o uruchomieniu globalnego, dobrowolnego programu wymiany baterii. Dotoczy to wybranych notebookach i przenośnych stacjach roboczych. Wynika to z potencjalnego przegrzewania się tych elementów. A to z kolei oznacza ryzyko poparzenia użytkownika bądź wywołania pożaru.

Modele objęte programem

Programem objęte są akumulatory w HP Probook 64x (G2 i G3), HP ProBook 65x (G2 i G3), HP x360 310 G2, HP ENVY m6, HP Pavilion x360, notebookach HP 11 i przenośnych stacjach roboczych HP Zbook (17 G3, 17 G4 oraz Studio G3). Dotyczy to sprzętów sprzedawanych na całym świecie pomiędzy grudniem 2015 a grudniem 2017. Wymiana obejmuje również baterie sprzedawane jako akcesoria lub montowane jako części wymienne przez serwis.

Jak przebiega wymiana

Na stronie producenta dostępna jest aplikacja umożliwiająca weryfikację czy posiadana bateria jest objęta wymianą. Po wykryciu wadliwej baterii producent zaleca wykonanie specjalnie przygotowanej aktualizacji BIOSu. Tak, by system umożliwił programowe odłączenie akumulatora. Kolejnym krokiem jest wezwanie technika, który dokona wymiany baterii. Do tego czasu korzystanie z laptopa jest możliwe tylko po podłączeniu zewnętrznego zasilania (sieciowego).

 

Źródło: hp.com

Potrzebujesz rozwiązań cyberbezpieczeństwa dla firmy – skontaktuj się z nami.

Podobne