Bezpieczeństwo
Twojej organizacji zależy również od Twoich decyzji!

Sprawdź jak zadbać o szczelny i bezpieczny system IT Twojej instytucji

dlaczego warto

Praktycy dla praktyków

W Klubie Bezpieczny Samorząd z EXATEL stawiamy na praktykę. W newsletterach, webinariach czy Śniadaniach Samorządowych skupiamy się na codziennych wyzwaniach JST. Czy nam się udaje? Wyniki anonimowych ankiet uczestników naszych spotkań mówią same za siebie!

uczestników wzięłoby udział w kolejnych spotkaniach przez nas organizowanych

ankietowanych ocenia bardzo wysoko i wysoko wartość merytoryczną spotkań

ankietowanych poleciłoby udział w organizowanych przez nas wydarzeniach

czym jest

Klub “Bezpieczny Samorząd z EXATEL”

Jego ideą jest dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń wśród specjalistów IT. Rzeczywistość pokazuje, że administratorzy sieci oraz informatycy potrzebują praktycznych rozwiązań będących w zasięgu ich budżetów i realnych potrzeb. Właśnie dlatego EXATEL stworzył Klub Bezpiecznego Samorządu (KBS). Dzięki niemu specjaliści z Jednostek Samorządu Terytorialnego mogą poznać zarówno dobre praktyki stosowane w innych gminach, jak i – wspólnie ze specjalistami EXATEL – poszukać rozwiązania dla własnych wyzwań.

Skąd pozyskać środki na inwestycje?

O programach organizowanych przez Polski Fundusz Rozwoju, a także o nowych projektach w ramach programu Polska Cyfrowa, jako pierwsi mogli usłyszeć uczestnicy 3 Śniadania Samorządowego z EXATEL.

Cyberbezpieczeństwo wymaga uporu

Cyberbezpieczeństwo urzędu spoczywa na “barkach” informatyków. Jak skutecznie przekonywać włodarzy do inwestycji? Jak radzą sobie z takimi wyzwaniami inni specjaliści IT w JST? O tym właśnie dyskutowaliśmy na 2. Śniadaniu Samorządowym z EXATEL. Zapraszamy do lektury podsumowania na Portalu Samorządowym.

Oddajemy głos informatykom

Urzędy gmin powoli przestają być miejscami, do których chodzi się ze stosem papierów po pieczątkę. Coraz więcej usług przenosi się do internetu. Jak informatycy Jednostek Samorządu Terytorialnego radzą sobie z tymi wyzwaniami? O tym właśnie dyskutowaliśmy na 1 Śniadaniu Samorządowym z EXATEL. Zapraszamy do lektury podsumowania na Portalu Samorządowym.

Darmowa wiedza na wyciągnięcie ręki!

Wysoka skuteczność wymaga wiedzy. Rozumiemy to. Dlatego udostępniliśmy wszystkie nasze dotychczasowe webinary. Poznaj rozwiązania dla JST i biznesu za darmo! 

realizacje

Mamy powody do dumy!


Łącze internetowe uruchomione przez EXATEL charakteryzuje się wysoką niezawodnością i stabilnością. Dopiero po jego uruchomieniu skończyły się problemy z korzystaniem z usług chmurowych.

Krzysztof Zdun, Informatyk | Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Smart City w Przemyślu

W 2018 roku rozpoczęliśmy pilotażową budowę Smart City. Wykonaliśmy audyt potrzeb miasta i wskazaliśmy kierunki rozwoju. Władze otrzymały źródło wiarygodnych danych m.in. o poziomie wody w rzece San.

Quality Internet w Węgorzewie

Doprowadziliśmy łącze światłowodowe do starostwa Powiatowego w Węgorzewie. Urzędnicy dostali możliwość szybkiego i stabilnego dostępu do  internetu na symetrycznym łączu światłowodowym 100/100 Mbit/s.

System SRP dla MSWiA

Zbudowaliśmy odseparowaną od internetu sieć łączącą 2498 urzędów gmin i 2279 urzędów stanu cywilnego. Sieć łączy m.in. rejestry PESEL i dowodów osobistych, wykorzystywany jest przez policję, szpitale i Straż Graniczną.

OST 112

Jesteśmy operatorem infrastruktury OST 112. Korzystają z niej najważniejsze systemy odpowiadające za bezpieczeństwo Polaków, m.in. numer alarmowy 112. Do sieci podpiętych jest kilka tysięcy lokalizacji w całej Polsce.

Sieć WAN w Łodzi

Stworzylismy stukilometrową sieć światłowodową, łączącą 90 miejskich jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Łodzi. sieć pozwala na sprawne zarządzanie jednym z największych polskich miast.

Operator sieci w Puławach

Dostarczamy usługi telekomunikacyjne do ponad 46 podmiotów działających na terenie Puław. Są wśród nich szkoły, szpitale, instytucje finansowe oraz klub sportowy.

Wybrane Jednostki Samorządu Terytorialnego w KBS z EXATEL

… i ponad 600 innych JST w całej Polsce. Warto być z nami!

o nas

najbezpieczniejsza polska sieć

Jesteśmy
na rynku już
20 lat!

 

Wówczas zbudowaliśmy jedną z największych sieci światłowodowych w Polsce. Dbamy o to, by system IT Twojej instytucji był szczelny i, co za tym idzie, bezpieczny.

Mamy doświadczenie, wiedzę i ekspertów. Identyfikujemy zagrożenia, by zapewniać Ci ochronę na najwyższym poziomie. Tworzymy technologię, która daje Ci kontrolę nad informacjami. Dbamy o to, by wszystkie Twoje działania były bezpieczne.

2498

urzędów gmin w naszej
bezpiecznej sieci dla Systemu
Rejestrów Państwowych (SRP)

24/7/365

monitoring stanu bezpieczeństwa
sieci bez przerwy

100%

Gwarancji Bezpieczeństwa Przemysłowego I stopnia o klauzuli ściśle tajne, UE Secret i NATO Secret, certyfikat ISO-IEC 27001

SSP

Spółka Skarbu Państwa odpowiedzialna za infrastrukturę krytyczną

Sprawdź ofertę promocyjną dedykowaną dla JST

Skontaktuj się z nami

PAWEŁ SĘCZKOWSKI
Kierownik ds. Klientów Kluczowych

+48 571 227 765
pawel.seczkowski@exatel.pl
(zachód)

KATARZYNA KOCHAŃSKA
Kierownik ds. Klientów Kluczowych

+48 509 680 225
katarzyna.kochanska@exatel.pl
(wschód)

Dołącz do Klubu „Bezpieczny Samorząd z EXATEL”


i sprawdź, jak wspieramy Jednostki Samorządu Terytorialnego

Jeżeli nie widzisz formularza powyżej, wyłącz program blokujący reklamy (np. AdBlock).