Poprzedni Następny

ESD19: całodzienne warsztaty z Palo Alto Networks

Tegoroczna konferencja EXATEL Security Days jest wyjątkowa. Pierwszy raz, oprócz dwóch dni wystąpień i dyskusji, organizujemy całodniowe warsztaty oparte na realnych rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa. O czym będziemy mówić i jakie praktyczne narzędzia będziemy opanowywać?

Zacznijmy od firmy, której nie trzeba w świecie cyber przedstawiać – Palo Alto Networks. Poznamy ekosystem jej rozwiązań i nauczmy się podstaw ich obsługi. Warsztaty trwają dzień, będziemy jednak robić przerwy regeneracyjne, na lunch i dyskusje.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać rozmaite, unikalne elementy i funkcje zintegrowanej i zautomatyzowanej platformy bezpieczeństwa Palo Alto Networks. Wartą podkreślenia rzeczą jest fakt, że podczas tych warsztatów będzie możliwość poznania różnego rodzaju rozwiązań służących zarówno do ochrony sieci, stacji końcowych i aplikacji SaaS jak również analizy zebranych danych pod kątem Threat Intelligence oraz Investigation & Response. Część warsztatowa będzie wzbogacona odpowiednio dobraną dawką teorii, zaprezentowaną przez inżyniera systemowego Palo Alto Networks, który opisze i przybliży zasadę działania oraz integrację poszczególnych elementów platformy. Będzie również służył pomocą w czasie ćwiczeń i starał się odpowiedzieć nawet na najbardziej podchwytliwe pytania. Oprócz eksperta Palo Alto Networks na miejscu do dyspozycji będą pracownicy EXATEL Security Operations Center, a więc ludzie, którzy na co dzień korzystają z omawianych narzędzi. Mają zatem mnóstwo doświadczenia i praktycznych obserwacji, czyli coś, co nie jest łatwo uzyskać na własną rękę.

Rozwiązania firmy Palo Alto Networks, światowego lidera cyberbezpieczeństwa doceniają zarówno największe firmy w naszym kraju branż energetycznych, finansowych, transportowych, medialnych jak również podmioty administracji publicznej, wyższe uczelnie i firmy prywatne sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas ćwiczeń zostanie przeprowadzony atak ransomware, poznamy także:

  • możliwości ochronny z wykorzystaniem firewalla następnej generacji,
  • możliwości ochronny z wykorzystaniem zaawansowanego systemu ochrony stacji końcowych,
  • funkcje wykrywania nowego, nieznanego złośliwego oprogramowania,
  • możliwości ochrony aplikacji SaaS,
  • możliwości przeprowadzenia analizy śledczej pomagającej wykryć incydent i na niego odpowiednio zareagować.

Warsztaty będą miały formę hands-on dlatego prośba o zabranie swojego komputera.

Uczestnictwo w warsztatach będzie poświadczone specjalnym certyfikatem Palo Alto Networks i EXATEL.

 

Podobne