Poprzedni Następny

EXATEL na FE w Krynicy oraz MSPO w Kielcach

Już jutro, tj. 4 września, rozpoczynają się dwa wielkie wydarzenia – Forum Ekonomiczne w Krynicy oraz Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Pierwsze wydarzenie to spotkanie polityki i biznesu nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Targi kieleckie to z kolei miejsce, gdzie rozmawiają eksperci, producenci i wystawcy związani z przemysłem obronnym. Naturalnie EXATEL będzie obecny na obu tych wydarzeniach.

Forum Ekonomiczne w Krynicy

Podczas tegorocznej edycji nasi eksperci wezmą udział w dyskusjach. Pierwsza dotyczy innowacyjności i jej wpływu na polską gospodarkę. Ten temat jest dla EXATEL szczególnie bliski w kontekście realizowanych przez nas projektów B+R takich jak SDNbox czy TAMA. Drugi temat jest związany z cyberbezpieczeństwem, czyli jedną z głównych specjalizacji naszej firmy.

#1 Innowacje

Już pierwszego dnia o godzinie 18:45 rozpocznie się sesja plenarna z udziałem prezesa zarządu EXATEL – Nikodema Bończa Tomaszewskiego. Temat panelu to „Jak skutecznie budować innowacyjną gospodarkę? Doświadczenia – inspiracje – strategie”. Dalszy rozwój polskiej gospodarki jest uzależniony od wzrostu jej innowacyjności i „wartości dodanej” tworzonej przez firmy. Polska gospodarka staje się coraz bardziej innowacyjna, jednak jest konieczne zaangażowanie państwa i spółek pozostających pod władztwem skarbu. Nasze firmy powinny wykazywać większe ambicje w kwestii innowacyjności i wychodzenia poza rynek wewnętrzny. Czy polska gospodarka może w krótkim czasie stać się jeszcze bardziej innowacyjna? Powinna czerpać inspiracje z innych krajów, czy skupić się na wypracowaniu własnego modelu? Jak wiele brakuje nam do światowych potęg, a może w niektórych branżach osiągnęliśmy już ten status? Na te pytania będą odpowiadali uczestnicy tj.:

 • Jerzy Kwieciński – minister Inwestycji i Rozwoju,
 • Nikodem Bończa Tomaszewski – prezes zarządu EXATEL,
 • Dominika Bettman – prezeska zarządu Siemens Sp. z o.o.
 • Piotr Ciski, prezes Sage Sp. z o.o.,
 • Tomasz Czechowicz – założyciel oraz CEO MCI Capital S.A.,
 • Wiktor Janicki, dyrektor generalny Roche Polska Sp. z o.o.,
 • Krzysztof Krawczyk – partner zarządzający CVC Capital Partners.

Moderatorem sesji plenarnej będzie Bogusław Chrabota – redaktor naczelny dziennika Rzeczpospolita. Gościem specjalnym dyskusji jest Hermann Simon – założycie Simon-Kucher & Partners.

Kiedy: 4 września 2018 roku, 18:45 – 20:00.

Gdzie: Pijalnia.

#2 – cyberbezpieczeństwo

Trzeciego dnia, podczas Forum Bezpieczeństwa, Marcin Malicki – wiceprezes zarządu EXATEL weźmie udział w dyskusji „Cyberbezpieczeństwo – edukacja i promowanie właściwych zachowań w firmach i instytucjach”. Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego staje się kluczową kwestią dla sprawnego działania firm i instytucji, których spora część aktywności odbywa się w cyberprzestrzeni. Konkurencyjność nowoczesnej gospodarki w dużej mierze opiera się na sprawnym, efektywnym działaniu w wirtualnej przestrzeni, dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. W jaki sposób poprawiać wiedzę pracowników i użytkowników w zakresie cyberbezpieczeństwa? Gdzie szukać dobrych rozwiązań i wzorców? Na te pytania odpowiedzi udzielą:

 • Felix Barrio – dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa, prac badawczo–rozwojowych i zarządzania talentami w Hiszpańskim Narodowym Instytucie ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego,
 • Biljana Cerin – członek zarządu (ISC)2,
 • Andreas Haggman – ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa w Royal Holloway University of London,
 • Aleksey Yankovskyy – prezydent ISACA Kyiv Chapter na Ukrainie,
 • Marcin Malicki – wiceprezes zarządu EXATEL,
 • Maciej Masłowski – poseł na Sejm RP.

Moderatorem dyskusji jest Krzysztof Liedel – dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Gościem specjalnym będzie Predrag Tasevski – założyciel IGF MK.

Kiedy: 6 września 2018 roku, 10:40 – 11:55.

Gdzie: Stary Dom Zdrojowy, I piętro.

 

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach (MSPO)

To jedne z największych na świecie targów przemysłu obronnego. MSPO to wizytówka polskiej branży i miejsce prezentacji nowości sektora obronnego z całego świata. W tym roku, już po raz drugi, znajdzie się również stoisko naszej firmy. Na nim będzie można porozmawiać z naszymi ekspertami z zakresu cyberbezpieczeństwa i telekomunikacji realizującym projekt dla biznesu, sektora publicznego czy innych operatorów. Pokażemy też niektóre z urządzeń, na których na co dzień pracujemy. Serdecznie zapraszamy!

Podobne