Poprzedni Następny

Jutro startuje kosmiczny hackathon z NASA w Rzeszowie

Już w ten weekend w Rzeszowie, odbędzie się maraton kreatywności, którego partnerem jest EXATEL. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wypracowania ciekawych rozwiązań dla Podkarpacia, z wykorzystaniem danych satelitarnych NASA.

W dniach 2-3 października w Rzeszowie (po raz pierwszy na Podkarpaciu!), odbędzie się NASA International Space Apps Challenge 2021. To wydarzenie to świetna okazja do wspólnego eksperymentowania, nauki i spotkania wielu kreatywnych umysłów z całej Polski – programistów, naukowców, projektantów, inżynierów, artystów, studentów, licealistów i wszystkich miłośników NASA i jej działalności. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, ponieważ tegoroczna edycja odbędzie się online. Udział w hackatonie jest bezpłatny.

W EXATEL bardzo mocno stawiamy na działania badawczo-rozwojowe, także te związane z kosmosem. Wykład inspiracyjny wygłosi wiceprezes EXATEL Rafał Magryś, a uczestników maratonu kreatywności NASA, będzie wspierał nasz ekspert ds. Projektów Badawczo-Rozwojowych. Zapewni on wsparcie mentorskie w zakresie bezpieczeństwa wypracowywanych rozwiązań, jak również będzie jednym z jurorów oceniających prace konkursowe. EXATEL ufunduje także nagrodę specjalną dla jednego ze zwycięskich zespołów. Nagrodą tą będzie staż w naszej firmie dla wszystkich członków wygranej drużyny. Nagrodę otrzyma zespół, który zadba o zapewnienie najlepszego bezpieczeństwa procesowego i aplikacyjnego proponowanego rozwiązania.

Poza nagrodami przekazanymi przez partnerów hackatonu, uczestnicy będą mieli okazję powalczyć o dwie wyjątkowe nagrody ufundowane przez centralę NASA, a najlepsze wypracowane rozwiązania, będą miały możliwość dalszego rozwoju w ramach programu pre-inkubacji PCI ProtoLab.

Organizatorami hackatonu są Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o. Ze szczegółami wydarzenia można zapoznać się na stronie organizatora.

 

***

O EXATEL

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług teleinformatycznych (ICT), cyberbezpieczeństwa oraz łączności satelitarnej. Zbudował i zarządza jedną z największych sieci światłowodowych w Polsce, liczącą ponad 21 700 km. Tworzy rozwiązania dla biznesu, innych operatorów oraz sektora publicznego. Dostarcza transmisję danych we wszystkich polskich bankach komercyjnych i 99 spółkach sektora energetycznego. Zaprojektował i zbudował sieć OST do łączności administracji rządowej. Zarządza połączeniami z 317 operatorami krajowymi i 127 zagranicznymi. Jest obecny w międzynarodowych punktach wymiany ruchu w Londynie, Frankfurcie, Amsterdamie, Moskwie, Kijowie, Pradze i Paryżu. Świadczy usługi łączności satelitarnej w oparciu o własny teleport zlokalizowany na terytorium Polski. W ramach projektów badawczo-rozwojowych tworzy autorskie rozwiązania teleinformatyczne i cyberbezpieczeństwa, takie jak polski antyDDoS TAMA, SDNbox czy SDNcore. Jest pomysłodawcą 3 strategicznych projektów o znaczeniu międzynarodowym. Pierwszym jest #Polskie5G – jeden hurtowy operator ogólnopolskiej bezprzewodowej sieci łączności mobilnej w standardzie 5G w paśmie 700MHz. Kolejnym projektem jest budowa światłowodu podmorskiego łączącego Polskę i USA. Trzecim zaś to polski Satelitarny System Obrazowania Ziemi. Od 2017 roku należy w pełni do Skarbu Państwa, jest nadzorowany przez Ministra Aktywów Państwowych.

Podobne