Poprzedni Następny

RODO czyli ile faktycznie kosztują dane osobowe

Ostatnie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o ochronie danych osobowych wprowadza ważne dla wielu podmiotów zmiany. Jedną z nich jest o wiele surowszy system kar za zaniedbanie bezpieczeństwa klientów. Exatel rozpoczął cykl spotkań dla biznesu i sektora publicznego, na których specjaliści od bezpieczeństwa radzą, jak dobrze wykorzystać dwuletni okres przejściowy i jak przygotować się na nowelizację RODO.

Pierwsze spotkanie z cyklu miało miejsce w warszawskich Łazienkach Królewskich, w restauracji Belvedere. W jego trakcie eksperci Exatel objaśniali, na czym polegają zmiany w RODO, kogo dotyczą, jakie praktyczne konsekwencje mają dla każdego rodzaju organizacji.

O wadze problemu świadczą ostatnie wydarzenia na całym świecie. Nasi specjaliści od cyberbezpieczeństwa pokazywali przykłady modele ataków i związane z nimi wycieki danych. Radzili też, jak w świetle zaostrzonych norm ochrony danych zabezpieczyć się przed ich kradzieżą.

Kończąca sesja pytań i odpowiedzi pozwoliła rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa. Kolejne spotkanie planowane jest 25 kwietnia w Katowicach.

Podobne