Poprzedni Następny

Rozmowy z botnetem

Zespół SOC firmy Exatel to elitarna komórka zajmująca się walką na „pierwszej linii frontu” wojny z cyberprzestępczością. Codziennie monitoruje bezpieczeństwo sieci klientów, sprawdza, w jaki sposób działają cyberprzestępcy, opracowuje zabezpieczenia i przywraca funkcjonowanie zaatakowanych systemów. W raporcie „rozmowy z botnetem” przeczytamy fascynującą historię „dialogu” z mechanizmami sterującymi botnetem, czyli siecią zainfekowanych komputerów.

Rozmowy z mózgiem botnetu

Rozebranie na części i analiza złośliwego oprogramowania rozsyłanego drogą mailową odsłania fascynujący scenariusz, według którego postępują cyberprzestępcy. Eksperci z SOC Exatela zdołali nawiązać kontakt z „mózgiem” sterującym botnetem. Podsłuchali komendy wydawane sieciom komputerów-zombie.

Lektura raportu będzie naturalnie interesująca dla specjalistów od cyberbezpieczeństwa, jednak każdy zainteresowany nowymi technologiami oraz realiami rynku ICT wyniesie z niej wiele cennych informacji. Przeczytamy o tym, jak malware omija standardowe zabezpieczenia i maskuje swoją aktywność. Można powiedzieć, że jest to rodzaj technologicznej powieści szpiegowskiej.

Zachęcamy do lektury.

Podobne