Poprzedni Następny

Spotkajmy się na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Już dziś startuje Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Jak co roku tematem przewodnim będą tematy polityczne, gospodarcze i społeczne. Wśród zaproszonych prelegentów są także przedstawiciele EXATEL, którzy będą debatowali o tematach 5G, innowacji oraz cyberbezpieczeństwie.

Spośród ponad 150 wydarzeń serdecznie zapraszamy na 3 z nich, w których udział wezmą Nikodem Bończa Tomaszewski – prezes Zarządu EXATEL oraz Rafał Magryś – wiceprezes Zarządu EXATEL.

 

9 września

(2 dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu)

Cyfrowa Polska – technologiczny przeskok sieci 5G

Rzeczywistość świata po pandemii zmienia się nieodwracalnie, jesteśmy świadkami przyspieszonej transformacji cyfrowej. Wiele firm przeniosło swoje działania online, a część zawodów na stałe zmieni tryb funkcjonowania na model pracy zdalnej. Zmieniają się też zachowania Polaków, w zakresie konsumpcji cyfrowych treści. To wyzwanie dla operatorów sieci i firm telekomunikacyjnych, które muszą przygotować krajową infrastrukturę na zwiększone zapotrzebowanie poboru danych i podłączonych jednocześnie urządzeń, a po drugie ponosić koszty modernizacji nowej generacji, 5G.

Kiedy: 10.30 – 11.30
Gdzie: Forum Innowacji – 6.36

Uczestnicy

 • Andrzej Abramczu – Prezes Zarządu Netia S.A.,
 • Maciej Kaweck – Dziekan, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie,
 • Nikodem Bończa Tomaszewski – Prezes Zarządu EXATEL,
 • Artur Szymczyk – Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Lublin,
 • Michał Kanownik – Prezes Zarządu ZIPSEE “Cyfrowa Polska”.

Moderator

 • Arkadiusz Kowalski – Kierownik Katedry Badań Gospodarek Państw Azji Wschodniej, SGH Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

#CyberbezpiecznySamorząd – jak zrobić to dobrze?

W tym panelu eksperci przedyskutują rolę i potrzeby JST. Jednostki Samorządu Terytorialnego – jak pokazują wystąpienia pokontrolne NIK z 2018 r. oraz z 2019 r. – mają problemy z bezpieczeństwem informacji w urzędach. Często są to problemy z kwestiami elementarnymi m.in. brak bieżącego aktualizowania systemów/programów, czy po prostu brak stosownej polityki bezpieczeństwa. Co więcej, drastyczne przypadki ataków na Kościerzynę, czy Lututowo, pokazują, że JST są niezwykle podatne na cyberataki. Jakie są potrzeby JST w kwestii cyberbezpieczeństwa – czy naprawdę sytuacja jest tak zła? Co należy zrobić, jakie podjąć działania, aby poprawić te sytuacje w perspektywie krótko i długoterminowej?

Kiedy: 11.45 – 12.45
Gdzie: Forum Innowacji – 6.36

Uczestnicy

 • Łukasz Jędrzejczak – Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni,
 • Margo Koniuszewski – Prezes Zarządu The Bridge Foundation, Szwajcaria,
 • Robert Kośla, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji,
 • Rafał Magryś – Wiceprezes Zarządu EXATEL,
 • Agnieszka Szymańska-Kwiecień – Kierownik Zespołu Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego na Politechnice Wrocławskiej.

Moderator

 • Dariusz Jędryczek – Doradca Departamentu Cyberbezpieczeństwa ds. Współpracy z Samorządami w Ministerstwie Cyfryzacji.

Innowacje w dobie Covid-19

Innowacje od zawsze były motorem napędowym postępu, a w czasach globalnej pandemii ich rola w biznesie i gospodarce oraz innych strefach życia (w szczególności – medycynie) jeszcze wzrośnie. Innowacje mogą pomóc organizacjom dostosować się do nowych warunków i odnieść w nich sukces. Niestety w światowych rankingach innowacyjności Polska od lat zajmuje odległe miejsca. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby poprawić innowacyjność polskich firm oraz całej polskiej gospodarki?

Kiedy: 13.00 – 14.00
Gdzie: Strefa SGH – 6.35

Uczestnicy

 • Tomasz Nasiłowski – Prezes Zarządu InPhoTech,
 • Ewa Wernerowicz – Prezes Zarządu VIVUS Finance,
 • Nikodem Bończa Tomaszewski – Prezes Zarządu EXATEL,
 • Mariusz Strojny – Pełnomocnik Rektora ds. Transferu Technologii w SGH Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Moderator

 • Agnieszka Majcher – Dziennikarz, przedsiębiorcy@eu.

 

***

Czym jest FE w Karpaczu
Najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane od prawie trzech dekad, miejsce konstruktywnych dyskusji na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne. Około 150 wydarzeń, kilka tysięcy gości: liderów w państwach i rządach naszego regionu, szefów urzędów centralnych, polityków, działaczy samorządowych, naukowców, dziennikarzy, działaczy społecznych. Tak zapowiada się Forum Ekonomiczne 2020, które zaplanowano między 8 a 10 września 2020 r. w Karpaczu.

Podobne