Poprzedni Następny

Znamy temat kolejnych warsztatów ESD19: Flowmon

Kolejnym warsztatem z naszej serii wydarzeń organizowanych w ramach ESD19, jest warsztat z technologią Netflow. Jest to jedno z najważniejszych narzędzi do kontrolowania ruchu sieciowego. Warsztat zostanie poprowadzony przez ekspertów z firmy Flowmon i pracowników EXATEL Security Operations Center.

Każda organizacja jest trochę inna, więc najlepsze nawet narzędzia trzeba dostosować do konkretnych wymagań. Na całodniowych warsztatach nauczymy się, jak tworzyć własne definicje anomalii, żeby chronić naszą sieć skutecznie.

Ponadto nauczymy się, jak weryfikować komunikację HTTPS – co możemy uzyskać zarówno w zakresie wykrywania podejrzanej komunikacji jak i audytu własnych usług.

Poznamy proces ustawianie własnych widoków tematycznych (HTTPS, DNS serwery kluczowe) – zarówno informacji szczegółowych o komunikacji jak i wykrytych anomalii z nimi związanych.

 

Idealna kontynuacja tematu z EXATEL Security Days, oparta wyłącznie na praktycznych zadaniach, które później można wykorzystać w swoim środowisku. Jeden rzut oka i już wiadomo co się dzieje. Zapraszam.

Klaudyna Busza-Kujawska
Senior Presales Engineer  Flowmon Networks

 

 

Generalnie warsztaty przygotowują administratorów do dostosowania systemu Flowmon pod własne potrzeby na przykładzie zagadnień związanych z analizą bezpieczeństwa. Na uczestników czekają przygotowane zagadnienia opisane krok po kroku, jak i zadania do samodzielnego wykonania.

Wykonując zadania, będziemy pracować na informacjach o komunikacji w ruchu sieciowym (Netflow i kopia ruchu ze SPAN portu), w związku z tym jest to spotkanie polecane nie tylko pracownikom działów bezpieczeństwa, ale również działów sieciowych.

Na warsztaty każdy uczestnik będzie potrzebował swój laptop i konieczna będzie możliwość podłączenia się do sieci labowej lokalnej (uwaga dla komputerów z VPN-ami firmowymi). Nie jest wymagana żadne specjalne oprogramowanie, będziemy korzystać jedynie z przeglądarki (Firefox). Uczestnicy będą pracować na maszynach wirtualnych na wstępnie skonfigurowanym systemie Flowmon.

Więcej na stronie konferencji EXATEL Security Days 2019

Podobne