Poznaj SOC Starter

EXATEL SOC Starter to najlepszy pierwszy krok, jaki możesz zrobić w kierunku realnego bezpieczeństwa.

Dla kogo jest EXATEL SOC Starter

W wersji Starter usługa SOC służy przede wszystkim do tego, żeby rozpocząć wdrożenie kompleksowego systemu cyberbezpieczeństwa.

W każdej organizacji powtarza się ten sam scenariusz. Cyberbezpieczeństwo zazwyczaj pojawia się na zarządzie wtedy, gdy już jest za późno i trzeba likwidować kryzys. EXATEL SOC Starter jest rozwiązaniem tego problemu.

Chcę sprawdzić, czy moje systemy naprawdę działają

Czasami w instytucji pracują bardzo drogie i zaawansowane systemy. Tylko nie wszyscy i nie do końca wiedzą, czy aby na pewno ich potencjał jest wykorzystywany. SOC Starter pokaże ROI bezpieczeństwa IT.

Chcę przekonać do inwestycji w cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo to proces. To inwestycja, której zwrot ciężko jest pokazać w organizacji. SOC Starter daje managerom IT narzędzia do perswazji – mapę zagrożeń, plan dalszych działań – fakty, liczby, przykłady.

Chcę ustalić, czego brakuje mi do pełnego bezpieczeństwa

Nikt nie chce paść ofiarą cyberataku. Jednak każdy kiedyś zostanie zaatakowany. Analitycy SOC wskażą, gdzie szukać słabych punktów ochrony. Najtańszą metodą leczenia jest profilaktyka.

Chcę pokazać, że moja organizacja dba o cyberbezpieczeństwo

Zaufania nie da się kupić. Można natomiast kupić narzędzia, dzięki którym dane klientów nie zostaną ukradzione i reputacja firmy nie ucierpi. To niezawodność buduje zaufanie.

Czas na cyberbezpieczeństwo. Na serio.

Daj nam znać, jeśli potrzebujesz więcej informacji, spotkania z naszym ekspertem czy handlowcem.

EXATEL SOC Starter: zobacz korzyści

~

Korzyść 1: Niski próg wejścia

Pełna usługa Security Operations Center to wydatek niebagatelny. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Cena nie stanowi bariery.  Napisz do nas i dowiedz się, jak robić pierwszy, najważniejszy krok.

Korzyść 2: Natychmiastowa diagnoza

Już po około dwóch tygodniach zobaczysz pierwszy raport. W nim prawdopodobnie kilka rzeczy, których o swoim cyberbezpieczeństwie nie wiedziałeś.

Korzyść 2: Doświadczenie

Nasi eksperci rozwiązali dziesiątki czasami bardzo egzotycznych problemów. Znaleźli zagrożenia, o których nie wiedział świat. Ich doświadczenie i wiedza mogą służyć Tobie.

Korzyść 4: Czytasz tylko to, co najważniejsze

Przez sieć firmy przepływają setki gigabajtów danych. Działają dziesiątki aplikacji webowych, serwerów, usług, portów… logi zawierają zawrotną ilość informacji zbędnych z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa. Nasze doświadczenie pozwala nam tworzyć raporty, które zawierają tylko to, co naprawdę powinieneś wiedzieć.

Jak działa EXATEL SOC Starter

Monitoring 24/7

Dział IT w firmie kończy pracę o 17:00? Nasz zespół ekspertów non-stop czuwa nad bezpieczeństwem Twojej sieci i urządzeń. Twoje dane są chronione przez najnowsze technologie i najlepszych ludzi.

Trzy linie wsparcia

Najpierw algorytmy, potem specjaliści, na końcu inżynierowie  – trzy linie wsparcia chronią Twoje dane. W ten sposób wykryjemy i zrozumiemy praktycznie każdy rodzaj ataku – od wirusów do ataku DDoS.

Analiza i rekomendacje

Wiedza to podstawa bezpieczeństwa. Pomożemy Ci zrozumieć, co dokładnie dzieje się w Twojej sieci. Jakie dane z niej wyciekają, kto w niej jest i co robi. Przygotuj się na dawkę nowości.

Stosujemy bezpieczne technologie

Każdy zostanie zaatakowany

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa nie pytają czy hakerzy zatakują, pytają kiedy zaatakują i co będzie ich celem. W zasadzie systemy każdej firmy są  w jakiś sposób atakowane cały czas. Zagrożenia mają bardzo różną naturę – od skoordynowanego ataku DDoS, do niefrasobliwego pracownika z zarażonym smartfonem w biurze. Tam, gdzie koszty udanego ataku i utraty cennych danych są duże, tam nie ma miejsca na kompromisy. Dlatego EXATEL stworzył usługę, która jest najlepszą odpowiedzią na zagrożenia – SOC.

=

EXATEL SOC Starter: Q&A

 

Co dokładnie dostaję w pakiecie?

Cyberbezpieczeństwo to proces. To konsekwentny marsz w kierunku odporności i utwardzania systemów. Nie ma magicznego sposobu. Nie ma drogi na skróty. Prawdziwe bezpieczeństwo wymaga uczciwego przejścia wszystkich kroków. Wymaga świadomości, że to nie jest dzieło skończone, raczej ciągła służba. Wiemy to doskonale, dlatego pomagamy przechodzić tę drogę.

 

=

Czy EXATEL przejmuje moją sieć żeby ją zabezpieczyć?

Najczęściej umieszczamy sondy w zasobach sieciowych. Dane są analizowane w naszym SOC, Sieć działa tak jak dotychczas.

=

Czym różni się SOC Starter od pełnego SOC?

SOC Starter to pierwszy krok. Ma za zadanie pokazać, w jakim stanie są zabezpieczenia i dać Ci wiedzę, co robić dalej. Jest narzędziem analitycznym, a nie likwidującym zagrożenia. SOC w wersji 360 to pełna obsługa.

=

Co dokładnie dostaję w pakiecie?

  • widoczność zdarzeń w sieci
  • stały monitoring
  • analizę SOC (1h dziennie)
  • weryfikację zagrożeń przez ekspertów
  • selekcję istotnych incydentów
  • miesięczne raporty: ile i jakie zagrożenia dotknęły firmę
  • wsparcie przy tworzeniu strategii na przyszłość
=

Jak wiele danych analizujecie?

W wersji Starter analizujemy do 100 EPS (wydarzeń na sekundę).

=

Jakie i ile źródeł mogę podłączyć?

Na początek proponujemy pięć źródeł. Możemy podłączyć AD/LDAP, DNS, DHCP, proxy, firewall, IDP/IPS, systemy antymalware, NAC.

=

Czy mogę wykorzystać własny SIEM?

W idealnej sytuacji SOC Starter powinien działać na łączu i SIEM EXATEL. Jednak do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i tworzymy niestandardowe rozwiązania.