Poprzedni Następny

Konferencja SEMAFOR 2017

Dziś rozpoczęła się konferencja SEMAFOR 2017. To jedna z najważniejszych w branży bezpieczeństwa informacji i audytu IT w Polsce. Bierze w niej udział ponad 400 uczestników i dziesiątki wystawców.

Jesteśmy na tym wydarzeniu obecni w sposób szczególny. Prezentujemy na żywo działanie SOC (Security Operations Center, centrum cyberbezpieczeństwa). Jest to produktu, który może zmienić sposób, w jaki instytucje będą sobie radzić z problemem bezpieczeństwa IT. Instalacja SOC Lab w czasie rzeczywistym pokazuje najważniejsze aspekty pracy centrum cyberbezpieczeństwa. Ekipa naszych specjalistów od cyberbezpieczeństwa demonstruje działanie procedur, wyjaśnia techniczne aspekty SOC.

Automatyzacja Security Baseline – czyli polityka bezpieczeństwa w praktyce

W ramach SEMAFOR-a 31 marca Tomasz Wodziński, kierownik SOC, oraz Antoni Grzymała, specjalista do spraw bezpieczeństwa, poprowadzą prelekcję „Automatyzacja Security Baseline”. Podczas prelekcji omówią podstawowe zagadnienia dotyczące standardów bazowej polityki bezpieczeństwa („security baseline”). W szczególności przedstawią wytyczne CIS (Center for Internet Security). W dalszej części odniosą się do problemów związanych z implementacją wytycznych „security baseline”. Omówią systemy zarządzania konfiguracją, które umożliwiają automatyzację tych procesów w rozmaitych scenariuszach i w kontekście różnych platform sprzętowych. Zaprezentują też środowisko testowe, na którym omawiane rozwiązania zostały zaimplementowane w praktyce.

 

Stoisko Exatel na konferencji Semafor
Stoisko Exatel na konferencji Semafor

 

Podobne