Transmisja danych międzynarodowych

Na rynku operatorskim główne trendy wyznacza dynamiczny wzrost pasma. Wynika on z rozwoju nowych technologii, które zapewniają coraz większą przepustowość łączy dla użytkowników końcowych. To z kolei wywiera na operatorach presję ciągłego powiększania pasma i ulepszania swoich usług. Dlatego niezbędna jest współpraca z dostawcą usług, który rozumie potrzeby i specyfikę rynku. Z dostawcą, który podchodzi elastycznie do oferowanych rozwiązań — bez ograniczeń związanych z pojemnością sieci. Takim dostawcą jest właśnie Exatel.

Nasza oferta ewoluuje wraz ze zmianami na rynku. Mamy:

 • własną, rozległą sieć o długości ok. 20 000 km w Polsce,
 • bezpośrednie połączenie do głównego węzła telekomunikacyjnego we Frankfurcie nad Menem i w Londynie,
 • połączenie z bezpośrednimi punktami styku z wieloma operatorami w kraju i za granicą.

Dzięki temu możemy zagwarantować pełne portfolio usług telekomunikacyjnych od sieci ethernetowych po tranzyt przez Europę Centralną i umożliwić zestawienie łącza międzynarodowego do dowolnego punktu na świecie.

Dodatkowo, dzięki rozbudowanej infrastrukturze, możemy świadczyć operatorom klasy Tier 1 usługi, które obejmują dołączenie polskich oddziałów ich klientów biznesowych do sieci globalnej. Dzięki naszym usługom, operatorzy mogą zintegrować infrastrukturę swoich klientów. W ten sposób sieć lokalna staje się elementem sieci globalnej, a operatorzy mogą obsługiwać międzynarodowe korporacje w naszym kraju.

Świadczymy też zaawansowane usługi dla operatorów, takie jak bezpieczne dostarczanie zasobów globalnych (Distributed Internet Exchange Points). Możemy więc za pomocą łącza transportowego, na jednym porcie 1 Gbps lub 10 Gbps, bezpośrednio podłączyć klienta do zasobów globalnego IP z wielu punktów wymiany ruchu, m.in.: AMS-IX, AMS-IX, LINX, DE-CIX, NL-IX, PL-IX, TP-IX.

Dla rynku finansowego oferujemy łącza z bardzo niską latencją. Gwarantujemy stałe parametry RTD (Round Trip Delay) i przepływność od 1 Gbps do 10 Gbps. Mamy bezpośrednie połączenia między giełdami GPW, Deutsche Böerse oraz Moscow Stock Exchange. Dzięki temu możemy zaoferować połączenia na potrzeby handlu wysokiej częstotliwości (HFT).

 

Korzyści

 • Dysponujemy drugą co do wielkości siecią światłowodową w Polsce o długości 20 000 km
 • Możliwe technologie – SDH, Metro Ethernet, VPN, MPLS
 • Mamy bezpośrednie punkty styku z sąsiadującymi krajami: Białorusią, Ukrainą, Rosją, Litwą, Czechami, Niemcami
 • Oferujemy przepustowość łącza od 2 Mbit/s do n x 100 Gbit/s
 • Oferujemy usługi ważne dla rynku finansowego — przede wszystkim low latency
 • Najszybsze połączenie światłowodowe Warszawa-Frankfurt oraz Frankfurt-Moskwa
 • Gwarantujemy parametry SLA, w tym RTD dla usług klasy premium
 • Mamy własne węzły sieci we Frankfurcie (EQUINIX) oraz Londynie (Telehouse)
 • Globalny zasięg — jesteśmy w stanie świadczyć usługi na całym świecie
 • Oferujemy kilka klas usług tranzytowych — standard, premium, low latency

Przykład naszej firmy pokazuje, że nie trzeba być największym operatorem w Europie Środkowo-Wschodniej, by być zaufanym partnerem największych światowych graczy. A to wszystko dzięki doświadczeniu, nowoczesnej i niezawodnej infrastrukturze, specjalistom oraz kompleksowej ofercie.

Damian Matyszewski Damian Matyszewski, Dyrektor Departamentu Operatorów Zagranicznych

Na rynku międzynarodowym swoją pozycję buduje się latami. Ten biznes to połączenie zaufania, otwartości i zrozumienia potrzeb drugiej strony. Ale to także możliwości techniczne zarządzanej sieci, jej zasięg i pojemność. U nas to wszystko ze sobą współgra, czego dowodem jest liczna grupa wieloletnich klientów oraz rozwijana sieć zagraniczna.

Grzegorz Bryzek Grzegorz Bryzek, Kierownik Zespołu Rozwoju Biznesu

Zaufali nam

Lukman

EMITEL

Globitel

Play

Atman

Plus