Poprzedni Następny

Policzyć koszty cyberataku czyli analiza przypadków – ESD18

Analiza przypadków – ESD2018

Skuteczny cyberatak to ogromny cios dla instytucji. Wyciekają wrażliwe dane, blokowany jest proces produkcji… W efekcie organizacja traci nie tylko wizerunek. Traci realne pieniądze. I to liczone w milionach. Do takich strat ciężko się przyznać przed opinią publiczną, kontrahentami czy akcjonariuszami. Najlepiej więc o nich nie mówić…

Policzyć koszty cyberataku

Skąd wziąć informacje, jakie są koszty cyberataku? To trudne ale możliwie. Tego zadania podjął się Adam Haertle – doświadczony ekspert do spraw cyberbezpieczeństwa i założyciel serwisu Zaufana Trzecia Strona. Podczas 3 edycji EXATEL Security Days pokazał udokumentowane skutki finansowe największych incydentów bezpieczeństwa ostatnich lat i miesięcy. Przedstawił, jaki był ich wpływ na bilansy firm i na ich wycenę rynkową. Dla uczestników konferencji to była wyjątkowa okazja, aby zastanowić się, od czego zależy skala strat.

Dziś Ci, którzy nie byli na ESD18, mogą również poznać realne koszty cyberataku.

Wideo z ubiegłorocznego wystąpienia Adama Haertle, traktujące o wpływie cyberbezpieczeństwa na procesy polityczne – Jak zhakować wybory, jest dostępne na naszym kanale YouTube.

O EXATEL Security Days 2018

Tegoroczna edycja to już trzecia konferencja poświęcona praktycznej stronie cyberbezpieczeństwa. Zasadą, której się trzymamy jest – jak najmniej teorii, jak najwięcej praktyki i działania. Ostatnie dwa lata przyniosły najszybsze w historii zmiany w sektorze cyberbezpieczeństwa. Po raz pierwszy pytania o wpływ systemów IT na codzienne życie, na stan i funkcjonowanie państwa zostały postawione w tak zdecydowany sposób.

Dyskusja o cyberbezpieczeństwie przeniosła się z konferencji, na pierwsze strony gazet. #CoDalej – takim hasłem postanowiliśmy promować tegoroczną edycję EXATEL Security Days. Jest bowiem jasne, że cyberbezpieczeństwo wkracza w nową erę. Erę, w której będzie dotyczyć wszystkich i to w zupełnie nowych kontekstach. Internet rzeczy, 5G, infrastruktura IT państwa, przemysł 4.0, konflikty hybrydowe – wielu tych zjawisk nie brano pod uwagę jeszcze rok, dwa lata temu. W co inwestować, żeby nie dać się wyprzedzić w tym „wyścigu zbrojeń”?

Podobne