Praktyki w EXATEL

Zabezpiecz swoją przyszłość

Pasjonujesz się cyberbezpieczeństwem, programowaniem i światem IT? A może interesuje cię zarządzanie projektami i analizy biznesowe? Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie u boku fachowców  – dołącz do nas na praktyki studenckie.

 

Co oferujemy?

Każdy praktykant ma przydzieloną osobę, która wprowadzi w zagadnienie i przez cały okres praktyk będzie mentorem. Zadania, jakie czekają na praktykantów będą proste, pozwalające na wdrożenie w temat, jak i bardzo odpowiedzialne. Wychodzimy ze strefy komfortu! Dla najlepszych praktykantów jest możliwość przedłużenia współpracy.

Praktyki w EXATEL są płatne i trwają od lipca do września.

Ścieżki programowe

Praktyki w EXATEL to trzymiesięczny, profesjonalny program, gdzie do wyboru jest pięć kluczowych ścieżek:

 

Cyberbezpieczeństwo

IT-Rozwój Oprogramowania

IT-Infrastruktura i Wsparcie IT

Zarządzanie Projektami

Architektura i planowanie sieci

 

Brzmi ciekawie? Zostaw nam swoją aplikację klikając w przycisk Aplikuj

Cyberbezpieczeństwo

Wewnątrz EXATEL powstał kilkudziesięcioosobowy zespół zajmujący się zapewnianiem cyberbezpieczeństwa. Realizujemy szereg projektów dotyczących m.in. różnych newralgicznych obszarów funkcjonowania Państwa.

Monitorujemy bezpieczeństwo 24×7, identyfikujemy luki i dajemy rekomendacje jak je zamknąć, wdrażamy sensowne zabezpieczenia. A jak trzeba – jeździmy do klientów pomagać im w przypadku aktywnych incydentów. Do pracy wykorzystujemy najlepsze światowe technologie ale także sami tworzymy potrzebne nam rozwiązania, jeżeli nie ma ich na rynku. Robimy to, co lubimy i jesteśmy w tym dobrzy.

IT-Rozwój oprogramowania

Dział Rozwoju Oprogramowania (w skrócie DRO) to mały software house w dużej firmie. EXATEL to nie tylko ponad 20 500 km sieci. To połączenie telekomunikacji z innowacją. EXATEL praktycznie od zera zbudował własny zespół R&D, składający się z doświadczonych inżynierów. Osób, które swoją kreatywność przekładają na gotowe rozwiązania. Takie, z których będą korzystali wszyscy klienci EXATEL.

Infrastruktura i wsparcie IT

Dział Infrastruktury IT to dynamiczny zespół zajmujący się utrzymaniem sieci i systemów IT wpierających działanie firmy. Utrzymujemy nie tylko rozwiązania na nasze własne potrzeby ale również systemy powierzone nam przez klientów. Do naszych zadań należy też optymalizacja systemów IT, wyszukiwanie nowych rozwiązań oraz ich wdrażanie.

Zarządzanie projektami

Biuro Zarządzania Projektami to zespół prowadzący strategiczne dla organizacji projekty badawczo-rozwojowe, klienckie oraz wewnętrzne, zmieniające funkcjonowanie firmy. Nasza codzienność to zarządzanie – budżetem, zakresem zmian, harmonogramem projektów, a także nadawanie priorytetów prowadzonym pracom oraz mitygowanie bieżących ryzyk. Każdy projekt to dla nas nowa opowieść, w której wyzwania i zwroty akcji są na porządku dziennym.

Architektura i planowanie sieci

Każda sieć telekomunikacyjna musi być zaplanowana, zbudowana i przekazana do eksploatacji. Dział Sieci Transportowej jest odpowiedzialny za tworzenie i optymalizację architektury całej sieci w EXATEL. Tutaj są tworzone projekty rozbudowy bądź przebudowy sieci światłowodowej oraz plany modernizacji sieci aktywnych czyli DWDM, Carrier Ethernet, IP/MPLS, SDH, itd.