Poprzedni Następny

Rekonesans bezpieczeństwa dla COAR

  • EXATEL rozpoczyna darmowy rekonesans bezpieczeństwa w COAR (Centrum Obsługi Administracji Rządowej).

  • Działania Security Operations Center EXATEL to główna nagroda konkursu wiedzy w ramach cyklu webinarów Bezpieczeństwo Pracy Zdalnej.

  • Aby zdobyć nagrodę główną należało poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące różnych aspektów cyberbezpieczeństwa podczas pracy zdalnej.

12 webinarów, 11 ekspertów z zakresu bezpieczeństwa, dwie dedykowanie ścieżki – pierwsza dla przedstawicieli samorządu terytorialnego (JST), druga dla biznesu i dużych instytucji. Duża dawka wiedzy i łącznie kilkuset uczestników. A to wszystko zakończone konkursem z wykorzystania informacji zdobytych podczas każdego spotkania. Tak w skrócie można opisać cykl Bezpieczeństwo Pracy Zdalnej EXATEL, który odbywał się na przełomie maja i czerwca br.

O zwycięstwo w konkursie walczyło wielu uczestników. Największą wiedzą z poruszanego obszaru wykazała się reprezentacja COAR (Centrum Obsługi Administracji Rządowej). Dziś Ewa Madej-Popiel – Dyrektor COAR odebrała z rąk wiceprezesa EXATEL – Rafała Magrysia Nagrodę Główną jaką jest rekonesans bezpieczeństwa, przeprowadzony przez ekspertów cyberbezpieczeństwa EXATEL.

Co to jest Rekonesans bezpieczeństwa

Jest to usługa bezpieczeństwa polegająca na kilkudniowej symulacja rzeczywistych ataków na infrastrukturę sieciową organizacji. Efektem przeprowadzonych prac jest raport, w którym eksperci z zespołu Security Operations Center wskazują luki w systemach w obszarze bezpieczeństwa. Przekazują także konkretne rekomendacje działań, by uniknąć prawdziwego ataku w przyszłości.

Korzyści z rozwiązania EXATEL rekonesans bezpieczeństwa

  • Łatwiejsze zarządzanie bezpieczeństwem w organizacji dzięki zidentyfikowaniu luk w bezpieczeństwie systemów IT oraz w procesach obejmujących zarządzanie bezpieczeństwem w organizacji.
  • Określenie priorytetowych działań porządkujących kwestie cyberbezpieczeństwa w zakresie zapewnienia zgodności z obowiązującymi normami i przepisami.
  • Możliwość skorzystania z dodatkowego wsparcia ekspertów EXATEL w celu długofalowego planowania rozwoju systemów bezpieczeństwa i skokowego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i raz jeszcze gratulujemy COAR zwycięstwa!

Podobne