Poprzedni Następny

Z technikum na ESD

Podczas tegorocznej edycji EXATEL Security Days (ESD) działo się naprawdę dużo. Premiery projektów, dziesiątki prezentacji i godzin warsztatów. W tym całym zgiełku łatwo przeoczyć rzeczy mniejsze, ale bardzo dla nas ważne. Jedną z takich rzeczy była wizyta grupy uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Zaprosiliśmy na ESD19 reprezentację uczniów ZSTiO z klasy, której EXATEL jest patronem. Uczą się oni w specjalizacji technik teleinformatyk, czyli konferencja jak najbardziej mieściła się w ich zainteresowaniach. Przyjechali oni pod opieką nauczyciela Piotra Drabika.

Co zainteresowało młodych adeptów telekomunikacji? Z naszych rozmów wynika, że warsztaty i praktyczna strona wydarzenia. Z prezentacji największym uznaniem cieszyła się ta Michała Szczęsnego o bezpieczeństwie 5G, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę zainteresowania młodzieży.

Zapytaliśmy również, co uczniowie zapamiętali z części wystawienniczej. Ciekawe jest to, że wcale nie Wojska Obrony Terytorialnej z ich karabinami i innymi gadżetami tak fascynującymi dla młodych mężczyzn, lecz… CISCO i Samsung. Czyli jednak zainteresowanie technologią jest wśród uczniów ZSTiO jest jak najbardziej żywe i wybrali profil nauczania świadomie. Może dlatego pytani o przyszłość, zgodnie widzieli siebie w świecie IT, część nawet w cyberbezpieczeństwie.

Wszyscy zgodnie uczniowie deklarowali, że chętnie wrócą na następną edycję ESD. My naturalnie z przyjemnością ich ugościmy!

Umowę partnerską Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących podpisaliśmy już dwa lata temu i od tego momentu wspieramy uczniów w zdobywaniu umiejętności w specjalizacji technik teleinformatyk.

Więcej o naszym partnerstwie z ZSTiO przeczytacie w artykule z lokalnych mediów: http://starostwo.jaroslaw.pl/aktualnosci/item/3688-exatel-s-a-z-warszawy-patronem-klasy-technicznej-w-zstio-im-stefana-banacha-w-jaroslawiu

Strona domowa technikum: https://www.zstiojar.edu.pl

 

Podobne