Poprzedni Następny

Protokół bezpieczeństwa WPA3 prawdopodobnie w 2018

Protokół bezpieczeństwa WPA3 prawdopodobnie w 2018

​Na konferencji CES, Alliance Wi-Fi ogłosiło wprowadzenie 2018 nowego protokołu bezpieczeństwa Wi-Fi – WPA3.

Szczegóły nie są do końca znane. Wiadomo, że będzie on zawierał cztery nowe funkcje podnoszące bezpieczeństwo Wi-Fi:

  1. Ochrona przed atakiem słownikowym na hasło dostępowe do sieci Wi-Fi. Pomimo ustawienia łatwego hasła uwierzytelniającego dostęp będzie odpowiednio chroniony.
  2. Łatwiejsze zabezpieczenie Internetu rzeczy nie posiadających graficznego interfejsu. Na ten moment nie są znane szczegóły techniczne jak to będzie realizowane w praktyce.
  3. Silniejsze szyfrowanie – WPA2 wymaga 64 lub 128-bitowego klucza szyfrowania. WPA3 ma używać 192-bitowego szyfrowania.
  4. Zabezpieczenie dostępu do sieci Wi-Fi w miejscach publicznych. Nowy standard obiecuje podniesienie bezpieczeństwa dzięki „ zindywidualizowanemu szyfrowaniu danych” – w chwili obecnej nie ma dokładnych informacji technicznych jak będzie to realizowane.

Zanim poczujemy zalety z wdrożenia nowego standardu najpierw Wi-Fi Alliance musi certyfikować sprzęt wykorzystujący nowy protokół. Istnieją duże szanse, że już wy tym roku pojawią się urządzenia korzystające z WPA3. Więcej szczegółów można znaleźć na Wi-Fi Allance.

Źródło: https://blog.malwarebytes.com/security-world/2018/01/wpa3-will-secure-wi-fi-connections-in-four-significant-ways-in-2018/

Podobne