Jak chronić endpoint-y wykorzystując proste zabezpieczenia – ESD18

 

Przejęcie endpoint-ów (stacji końcowych) jest głównym celem przestępców. Wymagają one tym samym kompleksowej ochrony. Jeden rodzaj zabezpieczeń na podstawie obserwacji SOC EXATEL przestaje być wystarczający. Co należy zrobić, by naprawdę utrudnić życie przestępcom? Poza oczywistymi rozwiązaniami, takimi jak inwestycja w profesjonalne rozwiązania, pozostaje jeszcze metoda “na cebulkę”. Ochrona za pomocą wielu warstw stosunkowo prostych zabezpieczeń. To bardzo efektywna kosztowo metoda ochrony endpoint-ów. Wymaga jednak czegoś więcej niż pieniędzy – wymaga wiedzy, pracowitości i doświadczenia. Na szczęście sporo wiedzy możemy dostać za darmo – na przykład w poniższym wideo. Zapraszamy!

Wideo pochodzi z wystąpienia Tomasza Wodzińskiego, kierownika Działu SOC Monitoring i SOC Reagowanie, Departament Cyberbezpieczeństwa EXATEL.

Więcej interesujących materiałów można znaleźć na naszym kanale YouTube.

O konferencji

EXATEL Security Days 2018 to już trzecia edycja konferencji poświęconej praktycznej stronie cyberbezpieczeństwa. Zasadą, której się trzymamy jest – jak najmniej teorii, jak najwięcej praktyki i działania. Ostatnie dwa lata przyniosły najszybsze w historii zmiany w sektorze cyberbezpieczeństwa. Po raz pierwszy pytania o wpływ systemów IT na codzienne życie, na stan i funkcjonowanie państwa zostały postawione w tak zdecydowany sposób.

Dyskusja o cyberbezpieczeństwie przeniosła się z konferencji, na pierwsze strony gazet. #CoDalej – takim hasłem postanowiliśmy promować tegoroczną edycję EXATEL Security Days. Jest bowiem jasne, że cyberbezpieczeństwo wkracza w nową erę. Erę, w której będzie dotyczyć wszystkich i to w zupełnie nowych kontekstach. Internet rzeczy, 5G, infrastruktura IT państwa, przemysł 4.0, konflikty hybrydowe – wielu tych zjawisk nie brano pod uwagę jeszcze rok, dwa lata temu. W co inwestować, żeby nie dać się wyprzedzić w tym „wyścigu zbrojeń”?

Tomasz Wodziński
EXATEL